Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Україні потрібні доступні кредити для ОСББ – експерт

3585.jpg
 

В Україні знос житлового фонду досягає 80%, при цьому, на реконструкцію та капітальний ремонт житлових багатоквартирних будинків необхідно понад 500 млрд. Грн.

Вплинути на збільшення частки товариств співвласників багатоквартирних будинків, а також на поліпшення загального стану житлового фонду країни могла б державна кредитна програма підтримки таких об’єднань.Таку думку висловив керівник відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитро Шостя.

“В Україні знос житлового фонду досягає 80%, при цьому, на реконструкцію та капітальний ремонт житлових багатоквартирних будинків необхідно понад 500 млрд. Грн.Протягом останніх двох років в держбюджеті на ці цілі передбачалися мізерні кошти – не більше 1% від реальних потреб. З огляду на жалюгідний стан бюджету, розраховувати на щедрість держави не доводиться.Виходом могло б стати стимулювання створення та розвитку ОСББ, зокрема, за допомогою доступних кредитних програм “, – уверенДмітрій Шостя.

За його словами, в останні два роки дуже небагато банків пропонували кредитування ОСББ для купівлі обладнання та проведення ремонтних робіт. Крім того, ціна такого кредитування була надто високою для об’єднань мешканців – досягала 25% річних.

“Необхідно впровадити ряд кредитних програм строком на 3-5 років з компенсацією процентної ставки, щоб ОСББ могли отримати підтримку при необхідності заміни ліфтів або лагодження покрівлі. Сьогодні в уряді активно обговорюється можливість кредитування тільки витрат на термомодернізацію. Але ж багатоповерхівки, застарілий житловий фонд радянського періоду, потребують не тільки в утепленні, але і в капітальному ремонті, заміні ліфтів.Міська влада може залучати місцевих забудовників для допомоги ОСББ у проведенні ряду робіт. Така співпраця пішло б на користь і компаніям, і власникам квартир”, – зазначає Д. Шостя.

Нагадаємо, в квітні Президент підписав ухвалений парламентом Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій”, який повертає ОСББ, асоціаціям власників житлових будинків та житлово-будівельнимкооперативам статус неприбуткових організацій.

Джерело: ubr.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно