Українські банки почали активно позбуватися нерухомості.

Банкіри завжди намагалися подовгу не тримати на своїх балансах нерухомість, яка найчастіше потрапляла до них від недбайливих позичальників, що не погасили кредити (у вигляді застав).
Але зараз особливо активно намагаються збути квадратні метри, по швидше перетворивши їх гроші. Зараз вони особливо сильно потребують коштів. Згідно з офіційною статистикою, лише за січень-лютий 2015, З гривневих рахунків українських банків населенням було знято 6% накопичень (11,8 млрд грн.), З валютних – 8,7% ($ 1,2 млрд). І це притому, що за минулий рік люди винесли з банків близько третини своїх безготівкових заощаджень.
Відомо, що найбільші пакети валютних кредитів фізосіб (через девальвацію гривні, по них платять найгірше) були у Надра Банку, Укрсоцбанку, Укрсиббанку і Дельта Банку.Це якщо говорити про квартири, заміських будинках і земельних ділянках (від 6 соток до десятків гектарів).Але є й застави і помасштабнее – ті, що надавали великі забудовники, що оформляли корпоративні кредити, а також промисловим групам: це і торгово-розважальні центри, і бізнес-центри класу А і В, і елітні житлові комплекси.
У кожного банку свій пакет нерухомості, і свої пріоритети з розпродажу.Наприклад, в управлінні UniCredit Bank знаходяться 462 об’єкта нерухомості – колишні застави (індустріальні об’єкти, комерційна і житлова нерухомість, земельні ділянки), які після неповернень по кредитах, судів та переоформлення перейшли у власність фінустанови.
Інший великий утримувач нерухомих активів – Альфа-Банк Україна. Ще до 2013 рвін не міг похвалитися великими володіннями в цій сфері, але після декількох злиттів торік (у тому числі покупки за 202 500 000 євро 99,8% акцій Банку Кіпру), став одним з ключових гравців на ринку нерухомості.Зараз у його портфелі більше 100 об’єктів комерційної та житлової нерухомості. Більше половини з них виставлені в пряму продаж.Найбільші об’єкти – бізнес-центр класу А «ТОРОНТО» в Києві, ТРК «СКАЙ ПАРК» у Вінниці, елітний будинок на Оболонських липках, а також житло преміум-класу в ЖК «Покровський посад».
Незабаром великим власником нерухомості стане Укргазбанк, до якого Кабмін недавно вирішив приєднати активи банку «Київ».
Найчастіше фінансисти намагаються продати нерухомість через свої сайти – виставляючи для відкритого перегляду всю інформацію (включаючи ціну) про кожен об’єкт з контактами відповідальних за продаж менеджерів.Для пошуку покупців на великі об’єкти – бізнес-центри класу А і В або ТРЦ – залучаються міжнародні консалтингові компанії. Об’єкти поменше продають через регіональних брокерів. А іноді фінансисти вдаються до нестандартних схемами продажу.
Щоб залучити й роздратувати покупців, банкіри нерідко вдаються до надання знижки, яка досягає 20-30% розміру початкової ціни.
Джерело: realt.ua
Возможно, Вам также будет интересно
Столичній громаді повернули Жуків острів і Межигір’я-2. Государство обеспечит украинцев доступным жильем, – Минрегионстрой
Між іншим, ще у 2008 були прогнози про кінець кризи, яка, як нас завіряла наша тодішня влада, нас омине. Називалися різні дати так званого “кінця”, у тому числі 2027 рік. Прогнозувався, навіть, вихід з кризи тільки через третю світову війну, адже щоб хтось наївся потрібно розорити економіку країни-жертви (такі колись висміяні “навіювачі” можуть вже тішитися, бо їх прогнози, в грубому тлумаченні, справдилися). Але всі зійшлися в одному під час кризи відбудеться корінний перерозподіл власності. Як нас запевнили і запевняють – це благо, бо на зміну недолугому власнику прийдуть продвинуті, так би мовити “сильні з сильних” акули бізнесу, які витримають конкурентну боротьбу. Та в українських корумпованих реаліях є сумніви, що нові власники будуть “продвинуті”. Наприклад, скупити вчасно долари, використавши ту саму гривню з кишенькового банку, навіть якщо такий кишеньковий банк НБУ – це хіба щось нове і продвинуте?