Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українські будівельники на ЧАЕС вийшли на фінішну пряму

105122
 

Так, на західній стороні машинного залу вже зведено п’ять із семи ярусів однієї зі стін протяжністю 25 метрів. Слідом до заливання готують і четвертий ярус другої стіни західного торця, яка разом із першою утворює єдину конструкцію заввишки 37 метрів і довжиною 50 метрів, до якої приєднається нове укриття.

Повним ходом йде робота і на східній стороні машинного залу. Там силами працівників «Укрбуду» та компанії «Укренергомонтаж» змонтовано фундаментну плиту, а також заармовано і підготовлено ​​до заливки першу з двох п’ятиярусну стіну.

Також на станції завершується демонтаж останніх аварійних конструкцій і знімається пожежне навантаження – фахівці видаляють всі горючі елементи, що залишилися. Зараз від них інтенсивно звільняють машзал, а раніше вже очистили блок допоміжних споруд реакторного відділення.

Робота проведена колосальна, – зазначає керівник проекту Анатолій Дмитришин. – Але найважливіше – це те, що ми не відстаємо від графіка, а він дуже жорсткий. Місцями і зовсім випереджаємо терміни. Наприклад, змогли раніше передати для проекту НБК конструкції на блоці ВСРО, з випередженням закінчили роботи по підготовці існуючих конструкцій і нової стіни на західному торці деаераторної етажерки.

В цілому будівельники «Укрбуду» залили 7 тисяч кубометрів бетону з 10,5 тисяч, які знадобляться на завершення захищаючого контуру. Також змонтовано понад тисячу тонн металевих конструкцій із необхідних півтори тисяч. Після цього фахівцям належить насунути на зруйнований 4-й енергоблок розроблений французьким консорціумом «Novarka» новий безпечний конфайнмент, або так звану Арку, яка захистить від радіаційного випромінювання на цілих сто років. Остаточно убезпечити Чорнобильську АЕС планують до кінця 2017 року.

Джерело: ub.com.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно