Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українські будівельники підтримали Концепцію реформи реєстраційної системи

2785.jpg
 

Під час чергового засідання Ради директорів Конфедерації будівельників України обговорили Концепцію реформи реєстраційної системи України, відповідні рекомендації Рада директорів КСУ вже передала Кабінету міністрів.

Про це повідомляється на офіційному сайті “Київміськбуду”, передає УНН.

За словами її автора – радника Міністра юстиції України Джаби Ебануідзе, Концепція є фундаментом реалізації основних змін у сфері реєстрації прав на нерухомість в Україні.Вона дозволить зробити Державного реєстру прав абсолютно публічним, що значно зменшить зловживання з боку реєстраторів, виключить шахрайство і корупційну складову.

До розробки Концепції також були долучені Конфедерація будівельників України, Асоціація системних інтеграторів України – Digital Ukraine, Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України, Інститут теоретико-правових досліджень у сфері юстиції таінноваційних проектів, Асоціація українських банків та громадські активісти.

У Концепції пропонується розподілити роботу реєстраційної системи на фронт- і бек-офіси, і зробити рівномірне і випадковий розподіл заявок між реєстраторами за принципом “рулетки”, коли реєстратор не може знати, чию заявку йому доведеться розглядати.

Плату за реєстрацію нерухомості пропонують зробити стандартною, вона залежатиме від оперативності виконання процедури.Концепцією пропонується об’єднати реєстри прав на нерухомість та земельного кадастру, а виписки з реєстру видавати тільки в електронному вигляді, без мокрих печаток і підписів.Також планується ввести можливість досудового врегулювання проблемних питань (адміністративний розгляд скарг та скасування незаконних рішень).

За словами віце-президента КСУ, голови правління – президента ВАТ “ХК” Київміськбуд “Ігоря Кушніра, Радою директорів було прийнято рішення звернутися до Кабміну з відповідними рекомендаціями.

“За результатами обговорення Концепції реформи реєстраційної системи України Рада директорів ухвалила рішення звернутися до Кабінету Міністрів з рекомендацією затвердити відповідною постановою цей документ.Сподіваємося, що позиція Конфедерації будівельників буде врахована, адже саме забудовники та учасники будівельного ринку найчастіше користуються послугами реєстраційної системи “, – зазначив Ігор Кушнір.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно