Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українські девелопери руйнують кордони

8163.jpg
 

Вітчизняні девелопери концентрують увагу як на ринках країн СНД – Казахстану, Грузії, Азербайджану, Туркменістану, Молдови та Білорусі, – так і на далекому зарубіжжі.Тут серед пріоритетних напрямків у Європі Словаччина, Чехія, Польща, а також держави Близького Сходу: Іран і Туреччина. Експансія українських будівельників за рубіж і відкриття кордонів для іноземного бізнесу в Україні стануть ведучими трендами майбутнього року.

Неоране поле

Ідею вивести наші підприємства на ринки Близького і Середнього Сходу вже кілька місяців виношують в Мінрегіоні. Наскільки вона здійсненна, сказати поки складно. У всякому разі, експерти дуже обережні в прогнозах і оцінках.

«Навряд чи нас пустять, скажімо, на турецький ринок. Він і так щільний, зі своїми правилами та обмеженнями. Крім того, ми не зможемо там бути конкурентними », – вважає генеральний директор компанії ISTIL Management Вадим Ніздря.Не бачить застосування українською робочій силі на Босфорі і генеральний директор фінансово-будівельної компанії «Пагода» Клавдія Бондарева.«Везти туди наших будівельників нерозумно, дорого і юридично неможливо – законодавство Туреччини міцно стоїть на захисті власних працівників. Так що відкрити робочу візу до Туреччини українцям навряд чи дозволять », – говорить Клавдія Бондарева.

У той же час – за її оцінкою – є непогані шанси в українських проектувальників. Вони сьогодні можуть сміливо виходити зі своїми проектами до іноземним замовникам – до тих же туркам.«Там неоране поле в сегменті проектування і будівництва торгово-розважальних комплексів. Туди можна і потрібно вкладатися інвесторам », – переконана експерт.

Усі прапори в гості

Можна очікувати і зворотний рух: експансію іноземних підрядників на український будівельний ринок. Незважаючи на те, що градус конкуренції виросте, експерти вбачають у цьому багато позитивних моментів.«Думаю, до нас можуть зайти турецькі компанії – рітейл, готелі – рівнем до трьох зірок – у цьому сегменті існує дефіцит», – міркує Вадим Ніздря. За його оцінкою, вторгнення іноземців чи відчутно подіє на ринок.Максимум, воно може викликати короткостроковий сплеск активності на 5-10%. Що «сплячому» українського ринку тільки піде на користь.

Справедливості заради варто нагадати: досвід спільної роботи з іноземними колегами українські девелопери вже мають.Незважаючи на те, що довгі роки на вітчизняний ринок іноземців пускали вкрай неохоче, сьогодні на слуху чимало проектів, зведених поляками, чехами, турками.Тільки в столиці можна згадати кілька житлових мікрорайонів, у будівництві яких брали безпосередню участь як іноземний капітал, так і іноземні робітники («Турецьке містечко», де підрядником виступала турецька сторона, ЖК «Міністерський» за участюпольського забудовника).

Є в Україні й нежитлові інфраструктурні об’єкти, які будувалися іноземцями: свіжий приклад – проект стадіону «Донбас-арена» в Донецьку, який був зведений турецькою компанією ENKA до Євро-2012.

За словами генерального директора АТ «НВО« Созидатель », заслуженого будівельника України, дійсного члена Академії будівництва України Леоніда Турчина, турецькі підрядники відрізняються акуратністю і педантичним ставленням до роботи.«У нас в Дніпропетровську турецька компанія зводила три житлові будинки. Працювали споро, на ринку поводилися коректно. Здали в строк, зараз ці будинки заселені, люди живуть там і щасливі.Турки – дуже висококультурна нація по частині ведення будівельних робіт », – зазначає Леонід Турчин. На його думку, ідея наймати іноземних підрядників в період кризи більш ніж виправдана.Іноземці, яким «тікати від контракту нікуди», відрізняються старанністю і старанністю, чого про українських будівельників поки сказати не можна.

Джерело: abcnews.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно