Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українські готелі позбулися зірок

5283.jpg
 

Мінекономрозвитку намагається виробити нові правила присвоєння зірок готелям.

За останні чотири місяці приблизно у 50 українських готелів закінчився термін дії свідоцтва про присвоєння категорії. Іншими словами, такі готелі як столичні «Опера», «Хаятт Рідженсі Київ» і «Інтерконтиненталь» формально позбулися своїх п’яти зірок.Раніше питанням категоризації займалося Держагентство з туризму та курортів, але ще 10 вересня 2014 Кабінет Міністрів своєю постановою ліквідував цей орган, і з тих пір регулювати туристичну галузь і видавати свідоцтва про кількість зірок сталонікому.

Забрати і повернути

Функції держагентства намеривались передати Міністерству економічного розвитку і торгівлі. Але через майже рік після початку процесу він все ще не завершений.«Багато свідоцтва про встановлення категорій готелям вже юридично недійсні, але звертатися їм поки не до кого», – говорить виконавчий директор Асоціації зіркових готелів Дмитро Прохоров.

«Подача документів на категоризацію припинена», – підтвердив керуючий партнер компанії ArtBuild Hotel Group Олексій Євченко.Він також є радником міністра економіки Айварас Абромавічус і входить до ініціативної групи, яка намагається розробити нові правила категоризації готелів.

Свого часу прем’єр-міністр Арсеній Яценюк поставив за обов’язок МЕРТ займатися туризмом, хоча сам міністр довго від цього відмовлявся. Тепер, судячи з усього, відомству доведеться вивчити питання регулювання готельного ринку впритул.Як розповідає Олексій Євченко, незабаром в міністерстві буде створена робоча група, яка і буде розробляти нові правила регулювання ринку, включаючи категоризацію. Правда дата створення гурту поки не відома.Передбачається, що регулюванням готельного ринку надалі займеться спеціальний відділ у структурі МЕРТ, який буде підпорядковуватися безпосередньо першому заступнику міністра Юлії Ковалів.Нагадаємо, на цю посаду її призначили в кінці червня, причому серед основних функцій значилися реформа антимонопольного законодавства, робота з фінансовими донорами та залучення інвестицій в країну. Про туризм не йшлося.Отримати коментарі чиновниці до моменту виходу матеріалу не вдалося.

Намалюємо, будемо жити

Ринок не відчув дискомфорту, незважаючи на відсутність регулятора. «Враховуючи той факт, що з понад 10 тис.засобів розміщень на території України свідоцтво про присвоєння категорії мають трохи більше 250 об’єктів, практично перехід повноважень з атестації готелів від одного державного органу іншому не матиме відчутного впливу на готельний ринок України », -вважає глава консалтингу і аналітик відділу послуг у сфері нерухомості компанії EY в Україні Марина Крестініна.

Майбутні стандарти категоризації планується розробляти на підставі європейської системи HotelStars Union.Ці міжнародні норми враховувалися колишньої робочою групою при Держтуризмкурорті, яка намагалася розробити стандарти в 2011-2013 рр., Але та спроба не увінчалася успіхом. Тому вже більше 10 років українські готелі працюють за ДСТУ 4269: 2003 «Послуги туристичні.Класифікація готелів ». Хоча, як підкреслює Марина Крестініна, у міжнародній практиці стандарти переглядаються кожні три-п’ять років.

За словами Олексія Євченко, поки рано говорити, чи буде категоризація обов’язковою, зараз це питання обговорюється, і остаточне рішення буде залежати в тому числі і від учасників ринку. Але, на його думку, категоризація повинна бути стимулюючою.«Якщо ми не зробимо таким чином, щоб категоризацію проходило більшість готелів, ми не зможемо добитися того, щоб сервіс в цих готелях наближався до європейського і світового рівня стандартів», – вважає він.Швидше за все, мова піде про добровільну категоризації, тобто готелі зможуть працювати на ринку і не отримуючи свідоцтва про своїй категорії. Але якщо хтось вирішить самостійно привласнити собі зірки, його очікують штрафні санкції.Причому, на думку Євченко, санкції повинні бути серйозними, а не умовними, інакше це не принесе необхідного результату. «Пройти категоризацію буде дешевше і правильніше, ніж платити штраф», – говорить він.

Раніше санкції теж існували, причому ще до ліквідації Держтуризмкурортів, але вони були скоріше формальність. За спостереженнями Марини Крестініній, з точки зору практики українського ринку наявність або відсутність такого свідоцтва не впливає на успішність готелю.Серйозно ставилися до категоризації тільки міжнародні оператори і великі національні готельні мережі. «У свою чергу туристи, як іноземні, так і українські, рідко звертають уваги на той факт, чи має готель офіційно підтверджену категорію.Також середньостатистичному туристу в цілому неважливо хто саме присвоює категорії готелям», – каже вона, додаючи, що зараз рішення про вибір готелю приймається найчастіше на підставі рейтингу та відгуків на таких порталах як TripAdvisor.ru, Dom2000.com і Booking.com.

Джерело: abcnews.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно