Категории
692.jpg
Українські забудовники відмовляються від російських будматеріалів
15.08.2014 Недвижимость
 

Конфедерація будівельників України (КСУ) закликала українських забудовників відмовитися від використання продукції, яку виробляє Росія.
Відповідна рекомендація була одноголосно проголосовано Радою директорів КСУ на розширеному засіданні в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, повідомляють Вести.

“В умовах, коли Росія веде проти нашої країни неоголошену війну, весь цивілізований світ вводить санкції проти агресора, ми повинні зайняти рішучу позицію і відмовитися від використання будівельних матеріалів, обладнання, які виробляє РФ”, -заявив президент КБУ Лев Парцхаладзе і навіть запропонував ввести заборону для вітчизняних підприємств закуповувати продукцію російського виробництва. Приватним компаніям Конфедерація рекомендувала пріоритетно використовувати продукцію, вироблену в Україні.

Треба відзначити, що “імпортозаміщення” в будівництві було гаслом останніх років. В результаті за 2013-й частку імпорту на будівництвах вдалося скоротити на 10% і зараз вітчизняними будматеріалами забезпечується вже 80% потреб українських забудовників.Сукупно за підсумком минулого року експорт українських будматеріалів в два рази перевищував обсяги імпорту.

Але в імпорті домінує СНД: з Білорусі, Казахстану та Росії за 2013в нашу країну було ввезено будматеріалів на один мільярд гривень, що в п’ять разів менше, ніж з країн Євросоюзу (5 млрд. грн.).

“Частка ж безпосередньо російських будматеріалів не досягає і 2%.Найчастіше це цемент (використовується в приватному будівництві прикордонних областей) і склопакети (профілі ми виробляємо самі або імпортуємо з Європи), – уточнив в бесіді з “Вест” виконавчий директор PromStroyConsulting Степан Ніколенко.- Але якщо чесно, білоруське скло якісніше і дешевше. Тому вплив відмови від російських будматеріалів на структуру ринку буде мізерним “.

Керівник відділу маркетингу Української державної будівельної компанії “Укрбуд” Марина Ожоганіч повідомила, що компанія також використовує майже повністю вітчизняні матеріали, а серед невеликої кількості імпортних російських немає.”Такі будматеріали, як бетон, цемент, арматура, пісок, залізобетонні плити закуповуємо для наших об’єктів у вітчизняних виробників, – повідомила вона.- Якщо говорити про імпорт, то віддаємо перевагу ліфтів фірми Otis, вікнам Rehau, опалювальним системам Rehau, фасадним системам імпортного виробництва. Аналоги цих матеріалів або не виробляються в Україні, або їх якість не відповідає європейським стандартам “.

Саме тому, що якість вітчизняного продукту в багатьох позиціях не витримує конкуренції, замінити весь імпорт відразу буде неможливо, стверджує заступник директора департаменту закупівель ВАТ “ХК” Київміськбуд “Георгій Зубко.І все ж, за його словами, з кожним роком частка закупівель імпортних будівельних матеріалів компанія знижує в середньому на 10%. “Відмовитися від російських аналогів наші будівельники можуть без відчутних втрат, як в якості, так і в ціні”, – упевнений він.Отже пропозиція Конфедерації будівельників вважає не тільки виправданим з патріотичною точки зору, але і вигідним.

Джерело: ubr.ua

Читайте также

** *