Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українським ліфтів дозволили заїжджати в підвал

 

Лев Парцхаладзе повідомив ще про одне нововведення, яке буде внесено в оновлені ДБН України в 2018 році: в житлових будинках буде дозволено встановлювати ліфти, які зможуть спускати мешканців на розташовані під цими будинками підземні паркінги.
Така прогресивна норма буде внесена в уже існуючі державні будівельні норми (ДБН) В.2.3-15: 2007 “Споруди транспорту. Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів”.”У діючих нормах проектування ліфтів з житлового будинку в паркінг під ним не допускалося через підвищений ризик можливої ​​пожежної небезпеки, – говорить Лев Парцхаладзе.- Однак практика більшості цивілізованих країн Європи і світу показала, що за умови вжиття спеціальних протипожежних заходів, проектування таких ліфтів є безпечним для жителів. Крім того, це зручність і комфорт в користуванні паркінгом “.

Як свідчать зміни в ДБН, якщо в новому будинку будуть влаштовані протипожежні тамбур-шлюзи I типу (з підпором повітря під час пожежі не менше 20 Па), дозволяється установка ліфтів, які можуть поєднувати наземні, а також підземні паркінги в цокольному або підвальномуповерсі з першим поверхом житлового будинку.

Протипожежні тамбур-шлюзи в підземних гаражах потрібно буде розміщувати перед шахтами ліфтів, в наземних – перед виходами в приміщення житлового будинку.При цьому на першому поверсі будинку вихід з ліфтів паркінгу в загальний ліфтовий хол пожежного ліфта робити не потрібно.

Якщо підземний паркінг має не більше двох поверхів, то на нього можуть вести звичайні (пожежні) ліфти, які можуть зупинятися на житлових поверхах.

Джерело: superdom.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно