Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Український стартап оголосив про друк на 3D-принтері будинку з автономною електрикою і водою

3333005-R3L8T8D-650-wall2
 

За словами його творців, такий будинок друкується на 3D-принтері і може існувати повністю автономно: на енергії від сонячних панелей на даху і тонні води, яка фільтрується.

Температура і якість повітря в такому будинку регулюється IoT-рішеннями, на зразок термостата Nest. Коштує такий будинок від 30 000 до 60 000 євро. CEO і засновник стартапу Максим Гербут розповів про технології, за якими будинок працює.

Як влаштований будинок

Будинок друкується на 3D-принтері, але не повністю. Надруковані у нього стіни і каркас. Уже після друку цей «скелет» обшивається панелями, декорується, обставляється меблями з IKEA, оснащується обладнанням та побутовими приладами. Мета у команди – продавати будинки, повністю готові для заселення.

У компанії є свій виробничий цех, за допомогою шести промислових роботів KUKA друкується один будинок. За словами Максима, на виготовлення каркаса для одного будинку йде близько 8 годин.

Спочатку, коли команда думала над матеріалами для каркаса, розглядали метал, але потрібен був матеріал з високою міцністю і низькою теплопровідністю, адже в PassivDom хотіли створити енергоефективний будинок.

Тому зупинилися на композитному матеріалі. Три принтера одночасно друкують стіни будинку пошарово, для виробництва застосовують теплоізоляційні матеріали – вакуумні панелі, спінений поліуретан і скло, міцні – склопластик (цей же матеріал застосовується, наприклад, при будівництві яхт), а також сполучні матеріали на кшталт епоксидних смол. Вся конструкція друкується відразу і перевозиться в готовому вигляді.

Правда, сам процес виробництва або те, як виглядає каркас будинку без обшивки, редакції показати відмовилися. Так що опис самого 3D-будинку і принципу його роботи – це поки що анонс.

«Ми не можемо показувати конструкцію або виробництво, не хочемо видавати технології конкурентам. Наскільки мені відомо, ще ніхто не застосовував технологію зміцнення поліуретанів і утеплювачів за допомогою карбонового волокна або склопластикового скелета», – пояснив Максим.

Будинок працює на сонячній енергії. Приміщення, в якому побувала редакція, вже півтора місяці використовується компанією як офіс – співробітники працюють прямо там.

У будинку від сонячних панелей працює вентиляція, кондиціонування повітря, світло і побутові прилади. За словами CEO, система сонячних батарей в будинку – звичайна (запас акумулятора – 68 кВт), але електрики потрібно в 10-20 разів менше, ніж в звичайному будинку, оскільки в PassivDom малі тепловтрати. Енергії для обігріву, освітлення і побутових приладів вистачає навіть взимку.

«Потужність цих сонячних панелей в сонячний день така, що цього вистачить для підтримки температури + 23º за Цельсієм при -62º на вулиці. Якщо звичайний будинок нагріти і залишити охолоджуватися взимку, він наприклад, буде охолоджуватися 10 годин. Цей будинок буде охолоджуватися 300 годин», – розповідає Максим.

Для прикладу він наводить показники із сертифікації пасивного будинку в інституті Дармштадта: сертифікацію проходить вікно з показниками краще, ніж 0,8 вата на м кв. на градус Кельвіна, при цьому для вікон PassivDom цей же показник дорівнює 0,24. Для звичайних цегляних стін цей показник дорівнює 0,6, а творці PassivDom стверджують, що досягли для стін рівня 0,018 (чим менше цей коефіцієнт, тим тепліше в будинку). Зараз команда подала документи на сертифікацію в цей інститут, якщо сертифікат буде оформлений, ці цифри підтвердяться. Також PassivDom оформляє патенти на свої технології.

У будинку працює і автономна система водопостачання. Це баки з питною і технічною водою в ємності до 1 тонни. Завдяки тому, що вода після використання фільтрується, значний її обсяг можна використовувати знову. На тонні води можна прожити 4-5 місяців, говорить CEO.

Будинок нагрівається (і остуджують) за допомогою промислового теплового насоса – за словами засновника компанії, для комплектації будинків використовуються насоси з коефіцієнтом COP вище, ніж в середньому по ринку – цей прилад при обігріву повітря споживає 500 ват, а виділяє тепла на 3,5 кВт.

Температура в будинку контролюється за допомогою термостатів Nest, також в будинку працює система контролю якості повітря (визначає рівень СО2 в приміщенні).

Такі будинки, залежно від площі, рівня автономності та комплектації, планують продавати по 30 000, 40 000 і 60 000 євро.

Як влаштований бізнес

У засновника стартапу Максима Гербут є досвід роботи з енергоефективними технологіями. Він кандидат фізико-математичних наук, захистив дисертацію з фізики твердого тіла в Приазовському державному технічному університеті. Близько 15 років працював головою компанії «Амтек», яка займалася встановленням вікон і дверей.

Ідея працювати над енергоефективним будинком сформувалася давно. «Дивує, що машини вже їздять на автопілоті і енергії сонця, без бензину, а вдома, як і раніше змушені спалювати газ», – каже Максим.

Компанія розвивається поки на особисті кошти Максима, але засновник думає над тим, щоб залучати інвесторів для прискорення виходу на ринок. Основними ринками для себе вважає США і Європу, але в Україні будинки також будуть продаватися.

«Дуже багато конкурентів: є компанії, які виробляють модульні будинки, енергоефективні будівлі, але немає таких, щоб поєднували в виробництві модульність, автономність, пасивність, енергоефективність, тобто, з нами конкурують по одному з параметрів», – говорить засновник компанії.

У компанії 10 чоловік працюють постійно, крім цього, є тимчасово зайняті фахівці. У серпні цього року PassivDom планує почати приймати замовлення, а в наступному році – вийти на темпи виробництва 1000 будинків у рік.

Джерело: ain.ua

, , , , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно