Категории
920.jpg
Українському ринку нерухомості потрібно 5 років, щоб перейти на Єврокоди
18.09.2014 Недвижимость
 

Для повноцінного переходу українського ринку нерухомості на Єврокоди, які вступили в силу в Україні в липні цього року необхідно здійснити перепідготовку діючих інженерів і проектувальників, а також ввести в програму профільних навчальних закладіввідповідний курс.
На такий комплекс заходів українському будівництву знадобиться не менше 5-ти років. Таку думку озвучила Ганна Іскіердо, директор компанії “АИММ-ГРУП”, передає Дело.

Також за її словами, основним наслідком від введення єврокодів для будівельної галузі буде можливість ефективно надавати свої послуги і бути компанії конкурентоспроможною в будь-якій країні Євросоюзу.В основному це спростить роботу компаній на зовнішньому ринку, оскільки, буде єдиний підхід до проектування несучих конструкцій на об’єктах.

“А ось що стосується внутрішнього ринку, тут доведеться переглянути підхід до якості виробництва та якістю будівельних послуг”, – говорить експерт.

У відмінності від українських нормативних документів, Єврокоди більше надають свободи дій при прийнятті проектних рішень.

“Оскільки стандартних об’єктів будівництва в сучасному світі майже не залишилося, це дає можливість індивідуального підходу до проектування.Тому коли нормативний документ не наполягає на кожному (навіть самому мелочном) проектному рішенні у проектувальника з’являється свобода дій. Відповідно з цією свободою пропорційно виростає і ступінь відповідальності.Тому спірні області будуть виявляти ті проектувальники і будівельники, які не зможуть на себе взяти відповідальність за прийняття нестандартних рішень “, – резюмує Іскіердо.

Джерело: ubr.ua

Читайте также

** *