Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українську нерухомість поставили на останнє місце в світовому рейтингу

977.jpg
 

Житлова нерухомість України втратила за рік третину вартості і зайняла останнє місце рейтингу інвестиційної привабливості порталу Global Property Guide (GPG), який складений за результатами дослідження ринків 44 країн світу.
Про це повідомляють Вести.

У більшості країн – в 34 з 44 – ціни на житло виросли, а значить, інвестори, які вибрали нерухомість як спосіб вкладення коштів, можуть отримати дохід, продавши її. А у нас немає.

У світовому масштабі продовжує вражати Дубаї, де за рік житло подорожчало на третину (33,26%), а кращий результат в Європі – у Таллінна (Естонія), де ціна квадратних метрів зросла на 16,72%. Будинки і квартири стали дорожче також в Ірландії (11,97%), Великобританії (9,68%) і Туреччини (7,24%).

В трійку найгірших ринків нерухомості з точки зору інвестицій увійшли Україна, Греція і Росія.

Нерухомість в РФ з середини 2013-го подешевшала на 5,96%.Зниження цін почалося в першому кварталі минулого року (- 0,32% порівняно з відповідним періодом попереднього), і набирало обертів, досягаючи (поквартально) – 2,09%, 3,64% і 5,86% відповідно. У січні-березні 2014-го падіння трохи загальмувалося (-5,15%), а зараз знову прискорилося.

Ціни на нерухомість Греції також продовжують знижуватися, але вже повільніше, ніж роком раніше: падіння склало 6,51% за рік проти 11,43%.

Останнє місце України, як пишуть автори рейтингу, виявилося “несподіваним”.Тим не менше, ціни на житло (в доларі) впали в Києві за рік на 24,37%, а на новобудови ще сильніше – на 28,56%, тоді як минулого року вони демонстрували привабливий зростання 5,88%, а в 2012 – навіть 14,95%.

За спостереженнями українських ріелтерів, іноземці поки не спокусилися різко подешевшала нерухомістю. Більш того, такі угоди маловірогідні до стабілізації ситуації в країні.”Інвестору головне стабільність, він повинен розуміти, що кошти, вкладені в нерухомість, не знеціняться через рік-два, а вже тим більше через десять років. Тому привабливі ринки, що показують стабільне зростання.Людина ж, що купив за долари квартиру минулої осені, втратив за рік 30% – в чому сенс таких інвестицій? “, – Зауважила в розмові з” Вест “президент Міжнародної федерації нерухомості ФІАБСІ-Україна Олександра Бондаренко.

Втім, фахівці не виключають, що до кінця року інтерес іноземних інвесторів може проявитися. “Всі розуміють, що війна закінчиться, і знову почнеться зростання цін. Квартири в зоні АТО зараз подешевшали в рази, в інших регіонах на 30-40%.Для ризикового інвестора – відмінне поле “, – сказав нам керуючий партнер компанії Hayat Estate В’ячеслав Фоменко.

Поки ж, за спостереженнями ріелторів, нерухомість в зоні АТО скуповують тільки вітчизняні спекулянти.

А ось наші співгромадяни вважають гарною ідеєю для інвестицій зарубіжні квадратні метри. “П’ятірка улюблених країн виглядає так: Болгарія, Іспанія, Чорногорія, Туреччина і Німеччина. Купують частіше як” літньою “резиденції або для дітей-студентів.Приміром, минулого місяця закрили операцію: котедж на грецькому острові, 50 метрів до лінії моря, за 37 тисяч євро “, – навів” Вістям “приклад Хоменко.

Як інструмент інвестиційних угод добре показує себе турецька нерухомість.”Якщо вкласти кошти в турецький житловий комплекс на стадії будівництва, а після введення в стрій відразу продати, можна отримати 10-15% прибутку.Здача в оренду приносить стабільний дохід, там достатньо компаній, які беруть на себе управління вашою нерухомістю “, – пояснив В’ячеслав Хоменко.

Ще один плюс – деякі країни дають посвідку на проживання після покупки нерухомості на певну суму.”Українців більше цікавить Європа: Португалія, Іспанія, Чехія, Словаччина. Вони на тих чи інших умовах дають посвідку на проживання після придбання квартир і будинків”, – підкреслила в розмові з “Вест” Олександра Бондаренко.

Джерело: ubr.ua

Возможно, Вам также будет интересно