Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українці будуть по-новому платити податки на спадщину та подарунки

16406.jpg
 

Спадкодавця другої черги тепер не будуть віддавати державі 5% від вартості залишеного їм майна, а ось подарунками і раніше доведеться ділитися.
В Україні змінили податки на спадщину. 23 лютого Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №0940, яким вносяться відповідні правки до Податкового кодексу.

Коригувань кілька.По-перше, депутати звільнили від сплати податку на спадщину (а це 5% від вартості майна) спадкоємців другої черги (брати і сестри, дідусі та бабусі, а також онуки заповідача).Раніше право на нульову ставку податку мали тільки спадкоємці першої черги (батьки, чоловік або дружина і діти заповідача). При цьому оцінка майна теж не проводиться.

У пояснювальній записці до документа зазначено, що проблема оподаткування спадщини особливо гостро стоїть в українських селах: нерідко розмір податку і вартість оцінки майна в рази перевищують його реальну ринкову ціну.Мінімальні тарифи на оцінку в Україні стартують від 600-800 грн., Але можуть доходити і до декількох тисяч гривень.При цьому деякі експерти примудрялися оцінювати бувалі сільські садиби за ціною заміських особняків, через що в багатьох регіонах країни спалахували перманентні скандали.

По-друге, змінилися правила оподаткування подарунків.Зараз за них доводиться платити за тими ж тарифами, що і за спадщину (5%).

У новій версії зазначено, що подарунки (гроші, майно, послуги та ін.), Отримані родичами першого ступеня, оподатковуються за нульовою ставкою.А все інші одержувачі подарунків (як родичі другого ступеня, так і сторонні, платять ті ж 5%).

Варто зазначити, що цей законопроект припадав пилом у Верховній Раді ще з 2014 року. Але тоді у Головного юридичного управління ВР були серйозні зауваження до документа.Зокрема, в своїх висновках воно вказало, що нульова ставка, в разі прийняття законопроекту, пошириться не тільки на сільські хати, а й на предмети антикваріату, цінні папери та інше майно, одержувачі якого цілком можуть заплатити податок.У підсумку документ відправили на доопрацювання.

Але особливих змін, в порівнянні з першоджерелом, в підсумковій версії так і не з’явилося. Більш того, в прийнятому документі як об’єкт спадкування зазначено майно, гроші, майнові та немайнові права.

Наскільки прийнятий закон виявиться корисним українцям – покаже час.

«Наші люди завжди намагалися заощадити, тому нечасто безпосередньо оформляли спадщину за другої черги споріднення.Коли бабусі чи дідуся хотіли заповідати онукам квартиру, то найчастіше робили це в два етапи, щоб не платити горезвісні 5% податку на спадщину. Спочатку писали спадок на своїх дітей, а потім вже вони передавали житло своїм чадам.Будь-яких обмежень на цей рахунок немає. Можна в один день за раз оформити відразу два документи.Тому законодавці заощадили спадкоємцям час і документообіг – можна більше не складати кілька документів, і платити за це більше нотаріусам », – зазначив старший партнер адвокатської компанії« Кравець і партнери »Ростислав Кравець.

Джерело: ubr.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно