Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українці інвестують у житло. Як зміняться ціни на квартири в 2015 році.

2614.jpg
 

Як змінився ринок первинної житлової нерухомості в Києві, і як зміняться ціни в тому році

У кризові часи люди прагнуть захистити свої заощадження. Один з надійних способів вкласти свої кревні – це інвестиції в нерухомість. За прогнозами експертів, до 2020 року обсяг прямих інвестицій в світовий ринок нерухомості збільшиться до 1 трильйона доларів.

Що стосується України, то нерухомість стала розцінюватися покупцями практично, як єдиний надійний спосіб заощадження коштів. Через складну ситуацію на валютному ринку, виросла купівельна активність українців.До того ж, забудовники пропонували великий вибір бюджетного житла. Про те, як змінився ринок первинної житлової нерухомості в Києві, і як зміняться ціни в тому році, дізнавався UBR.ua.

Попит на бюджетне житло.

“2014 можна впевнено назвати роком цінової боротьби.З одного боку, висока конкуренція в сегменті бюджетного житла стримувала зростання гривневої ціни в споруджуваних житлових комплексах.З іншого боку, подорожчання будівельно-монтажних робіт змушувало девелоперів регулярно міняти прайс листи “, – зазначила директор CDS Ярослава Чапко.

За її словами, деякі змогли швидко знайти ефективний баланс між планованої прибутком і тієї граничної ціною, вище якої попит на квартири починає стрімко падати.Тому завуальований демпінг, оформлений у вигляді різних маркетингових акцій, нарівні з девальвацією гривні, був одним з основних стимулів зростання обсягів продажів.

Що стосується класів первинної нерухомості, тенденція зростання попиту на бюджетне житло продовжує набирати обертів. Як зазначили експерти компанії CDS, станом на грудень 2014 року, 74% пропозиції квартир були представлені в сегментах економ і комфорт.При цьому минулого року сегмент бюджетного житла відвоював 5% -у частку ринку. Значно скоротився в структурі ринку питома вага нерухомості бізнес класу – з 26% у січні 2014 до 20% у грудні 2014 року.

Структурний переділ ринку багато в чому обумовлений перевагами покупців. Протягом останніх двох років основний обсяг попиту (порядку 75%) був зосереджений в сегменті бюджетного житла, що стимулює девелоперів розвивати проекти економ і комфорт класів.

Інвестиції в нерухомість.

У минулому році вперше питома вага первинного сегмента житла в загальній структурі угод досяг 67%.Перша і друга хвиля девальвації гривні стали потужним драйвером активізації ринку і зростання кількості угод у первинному сегменті, де ціноутворення відбувається в гривні, на відміну від вторинного ринку житла.

Повернення інвестиційного попиту в сегмент первинної житлової нерухомості безпосередньо вплинуло на активізацію ринку і зростання продажів в споруджуваних проектах бюджетного житла.”Нерухомість стала розцінюватися покупцями практично, як єдиний надійний спосіб заощадження коштів.Прагнення покупців зберегти свої заощадження, в умовах відсутності альтернативних інструментів, зумовило позитивну динаміку угод протягом року. При цьому пік активності ринку припав на травень-червень і листопад-грудень 2014 року “, – відзначили аналітики CDS.

Спеціальні умови покупки.

Інтерес покупців, в основному, викликали масштабні проекти надійних забудовників. Більшість покупців скористалися спеціальними умовами покупки – тривалі розстрочки, сезонні знижки та акції, спецпропозиції.

Висока купівельна активність багато в чому була обумовлена ​​складною ситуацією на валютному ринку і великим вибором пропозиції бюджетного житла.Девелопери врахували уроки кризи 2008 року, і поточні проекти за своїми характеристиками, планувальним рішенням і пропонованим фінансовим інструментам максимально відповідають запитам покупців.

Цінова динаміка.

Протягом минулого року гривневі ціни росли, як завдяки зростаючому курсом долара, так і високої активності покупців, для яких покупка квартири стала альтернативним методом збереження грошових коштів.

Ще одним чинником, що обумовлює зміну гривневих цін, стало зростання собівартості будівництва житла – валютна складова в собівартості будівництва житла залежно від класу коливається в межах 20-40%.

Гривневі ціни у всіх сегментах продемонстрували зростання в діапазоні 40-114%. Більшість забудовників протягом року регулярно переглядали прайс-листи і фіксували ціни в гривнях за певним курсом (гривні до долара) для стимулювання продажів.В середньому зростання гривневої ціни в більшості житлових проектів на 1-2 місяці відставав від чергового витка девальвації гривні. Завдяки такому ціноутворенню, клієнти з доларовими заощадженнями вчинили досить вигідні угоди.

Найбільше доларові ціни знизилися в економ класі – на 29% за підсумками року, а гривневий зростання цін в класі економ був найменший серед інших класів житла – 40%.Це пояснюється, як високою конкуренцією серед забудовників, найменшою валютної складової в собівартості будівництва, так і певним психологічним “межею” ціни житла економ класу, вище якої покупці просто не будуть купувати квартири.

Прогнози на 2015 рік.

За словами експертів, найбільшим попитом в цьому році користуватимуться квартири вартістю до 800 тис. Грн., На які доведеться 2/3 всього обсягу угод.

“У 2015 році не варто очікувати зростання кількості угод, а відповідно, стратегія прихованого демпінгу залишиться найбільш актуальною в маркетингу житлової нерухомості, оскільки в умовах мало прогнозованого ринку девелопери будуть і далі підвищувати гривневі ціни,страхуючи наперед свої інвестиційні ризики “, – прогнозує Ярослава Чапко.

У той же час, старший консультант компанії CDS Вікторія Погасій додала, що 2015 буде нелегким для ринку житлової нерухомості, нові проекти зажадають більшого фінансування, тому що покупець сьогодні віддає перевагу проектам з високим ступенем готовності.

“Відповідно, не всі девелопери зможуть почати нові будівництва. З іншого боку, у виграші опиняться ті, хто зможе вивести на ринок свої проекти в 2015-2016 роках, так як в умовах зниження нової пропозиції і вимивання найбільш ліквідних квартир протягом 2014-2015 років.поповнення ринку новими цікавими проектами буде позитивно сприйнято покупцями “, – переконана вона.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно