Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українці отримають електронні довідки на житло

3206.jpg
 

Паперові та електронні документи зрівняють юридично. Експерти: це заощадить час і папір.

У квітні ринок нерухомості чекають чергові законодавчі нововведення: згідно з постановою Кабінету міністрів №137, українці зможуть отримувати деякі реєстраційні документи як в паперовому, так і в електронному вигляді, оскільки обидві версії будуть матирівну юридичну силу. Зокрема, ці зміни торкнуться таких довідок, як витяги з Держреєстру речових прав на нерухоме майно (ГРВПН), свідоцтва про право власності на нерухомість і рішення державного реєстратора.

Відомо, що повноваження по прийому і видачі документів при веденні ГРВПН делеговані органам місцевого самоврядування, нотаріусам, адміністраторам центрів надання адмінпослуг.І для того, щоб отримати реєстраційні документи на нерухомість, українці повинні написати заяву, на підставі якого довідки – як електронні, так і паперові – можуть бути отримані або безпосередньо у чиновників, або відправлені за поштовою адресою, абоелектронкою.

Правда, відповідно до законодавства про електронний документообіг, якщо заявник отримує реєстраційні документи в “віртуальному” варіанті, то паперове свідоцтво про право власності не видається.

ЩО ДАЛІ.На думку експертів, ці зміни не вплинуть на ринок нерухомості, але стануть наступним кроком на шляху євроінтеграції. “За кордоном вже давно користуються електронним документообігом, і, відповідно, ці традиції потрібно впроваджувати і у нас.Рано чи пізно люди будуть масово оформляти заяви в такому форматі і таким же чином отримувати всі необхідні документи.Це економить час на отримання документів і скорочує витрати держави, пов’язані, наприклад, із закупівлею папери “, – вважає глава Госрегуляторной служби Ксенія Ляпіна.У свою чергу, аналітик “СВ девелопмент” Сергій Костецький вважає, що ажіотажу електронні документи не викличуть: “Українці звикли, що всі довідки у них зберігаються в паперовому вигляді, мовляв, так не обдурять і на душі спокійно.Тому потрібно проводити серйозну інформкампанію, щоб думка змінилася “.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно