Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українці переходять на режим економії і утеплюють будинки

2821.jpg
 

Люди не розуміють, як і чим платити за ЖКГ за новими тарифами …

Українці обговорюють підвищення тарифів на газ та опалення. В уряді обіцяють допомогти тим, для кого нові ціни непідйомні.

Від нових газових тарифів Євгена Заєць хапається за голову. Її будинок невеликий – всього 45 квадратів. Опалюється газовим конвектором.Жінка економить – днем ​​обігрівач вимикає. Але все одно віддає за паливо півпенсії.

“Уже вікна забили, говоримо пластикові вікна зробили. Целофаном забили. У мене вже будинок утеплений, що ще можна зробити?” – Каже пенсіонерка.

Як не економ, в безліміт все одно не укладешся, каже інша пенсіонерка Лідія Мартинюк.

“У мене маленький будинок і 300 кубів все одно нагоряє. 300 кубів, а як ще мороз сильний, то треба ще на двоечку включити. Так скільки буде – 400. Помножте на 7 … Скільки це буде?2800, ау мене пенсія 1100 “, – поскаржилася Лідія Мартинюк.

Підвищити газові тарифи вимагав МВФ. Тепер частина очікуваного від фонду кредиту уряд обіцяє пустити на субсидії.Заспокоюють, що черг не буде: вже в квітні разом з платежами кожен отримає два бланка – заява на субсидію та декларацію про доходи.

“Не буде враховуватися матеріальний стан людини – будуть враховуватися тільки доходи.Відповідно до цих доходів буде розраховуватися житлова субсидія.Саме для кожного домогосподарства буде розраховуватися відсоток, скільки родина може платити за житлово-комунальні послуги “, – розповіла Наталія Григоренко, головний спеціаліст відділу Департаменту соціальної політики Києва.

До того ж, кажуть чиновники, що всі колишні обмеження по субсидіях зняли. Тепер їх зможуть отримувати навіть ті, хто має дві квартири і автомобіль.

Але експерти все одно сумніваються. Кажуть – допомоги не вистачить, і люди перестануть платити.Або скоротять площа опалення.

“Так якщо будете жити в одній кімнаті, умовно кажучи, якщо у вас там споживання зашкалює за 200 кубометрів на місяць, а ви не хочете платити чи не маєте можливості платити більше”, – сказав Валентин Землянський, директор енергетичних програм Центру світовоїекономіки і міжнародних відносин НАН України.

У пошуках виходу з тарифної пастки деякі вже переходять на альтернативне паливо – купують електро- та твердопаливні котли.

Нагадаємо, в Україні прийнято рішення про підвищення тарифу на газ в 3,3 рази.Зміни набудуть чинності з 1 квітня цього року.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно