Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українці просять Президента захистити права інвесторів при будівництві житлової нерухомості

7903.jpg
 

В даний час в Україні на початок 2015 налічується близько 4 тис. об’єктів незавершеного будівництва загальною площею 16,5 тис. кв. м і більше 500 тис. інвесторів, які постраждали в результаті вкладення коштів у будівництво, яке в подальшому було зупинено.

Такі дані з посиланнями на державну службу статистики і “Союзу інвесторів України” опубліковані в тексті електронної петиції “Про захист прав інвесторів при будівництві житлової нерухомості.

“На сьогоднішній день в Україні склалася критична ситуація на ринку будівництва нерухомості. Це стримує залучення коштів приватних інвесторів, що, у свою чергу, негативно відбивається на економічній ситуації в країні в цілому. Основний інвестор – проста людина – найбільш незахищений суб’єкт відносин у будівництві», – йдеться в тексті.

Щоб надалі уникнути подібних проблем ініціатор і автор петиції пропонує внести ряд змін до чинного законодавства.

Зокрема, забезпечити вирішення вже існуючих проблем постраждалих інвесторів, з метою завершення будівництва, і створити державний контроль над процесом будівництва об’єктів і над діяльністю суб’єктів будівництва пов’язаної із залученнямкоштів фізичних осіб.

Одним з пунктів-рішень є створення єдиного державного реєстру майнових прав на житлові об’єкти будівництва та встановлення обов’язкового надання щоквартальної звітності за виконані будівельні роботи, що має забезпечити прозорість відносин між інвестором і забудовником.

Переглянути повний каталог новобудов Києва та проаналізувати основні параметри для прийняття рішення про доцільність інвестцій у той чи інший об’єкт, можна у розділі Новобудови Києва на портале Dom2000.com. У разі виникнення питань до забудовників, можна залишити публічне повідомлення через вбудований форум, та отримати обгрунтовану відповідь. Відкритість и публічність обговорень виводить аналіз даних для прийняття рішень на новий рівень.

Говориться в петиції і про надання державної гарантії захисту інвестицій фізичних осіб, спрямованих на будівництво житла, у разі протизаконних дій або порушення умов договору між інвестором і суб’єктом будівництва. А також про посилення адміністративної відповідальності суб’єктів будівництва за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Джерело: budport.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно