Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українці ставлять сонячні панелі в приватних будинках і багатоповерхівках

17399.jpg
 

За оцінками експертів, такі проекти коштують по 1 тис. Євро за кіловат потужності і окупаються за 10 років.
Уже три роки влада активно впроваджують в країні реформу енергоефективності – адже, за оцінками експертів, модернізація тепломереж, утеплення стін і заміна вікон дозволяють українцям платити за компослуги менше на 50-70%.Але крім звичних заходів щодо поліпшення самопочуття житлофонду, населення реалізує альтернативні проекти. Йдеться про встановлення сонячних панелей і геліоколекторів. Чи ефективно використовувати енергію сонця в своїй оселі, розібралася “Сегодня”.

ПІОНЕРИ

Спочатку альтернативні технології в своєму побуті вирішили використовувати жителі приватного сектора. Згідно зі статистикою Держенергоефективності, в квітні-2017 сонячні панелі встановили 1309 домогосподарств.Це хороший показник, адже на початку 2016- го таке обладнання стояло всього в 244 будинках. Тобто за рік з хвостиком кількість домогосподарств з особистими сонячними панелями зросла в п’ять разів!Із зростанням попиту стало більше і компаній, які займаються установкою: зараз в Україні налічується понад 100 компаній, що надають послуги з підбору обладнання та встановлення сонячних станцій в приватних будинках під ключ.

Але незважаючи на популярність альтернативної енергії, населення обережно проявляє ініціативу по установці геліопанелей.Як відзначають в Держенергоефективності, цієї весни “відмінниками” в реалізації розумних проектів стали Київ та Київська область (287 приватних домогосподарств), Дніпропетровська (122) і Тернопільська (121), а “двійки” можна ставити Луганській (2 будинки), Донецькій (12 ) і Житомирській (13) областях.

Сумніви

На думку експертів, українці не поспішають встановлювати сонячні панелі через високу вартість обладнання, тривалого періоду окупності інвестицій і складного процесу реалізації проекту. “Так, установки дорогі.Тому людина повинна бути впевнений, що інвестиції окупляться. Влада повинна гарантувати людям фінансову, консультаційну та іншу підтримку “, – пояснює економіст Іван Нікітченко.

Перераховані перепони реально подолати, вважають в Держенергоефективності: для цього проводиться роз’яснювальна робота серед населення, ліквідуються законодавчі невідповідності, розробляються кредитні держпрограми.”Стимулом стало прийняття законодавства, завдяки чому була збільшена гранична встановлена ​​потужність генеруючих установок приватних домогосподарств до 30 кВт, а” зелений тариф “- прив’язаний до курсу євро.Тобто домогосподарства можуть продавати надлишок виробленої “зеленої електроенергії” в мережу по 18,09 євроцента (майже 5,5 грн. – Авт.) За кВт / год “, – уточнюють в Держенергоефективності.

У відомстві зазначають, що інвестиції в реалізацію сонячних проектів не такі значні: станція коштує 1-1,4 тис. Євро за кіловат установленої потужності. “Установка сонячних станцій в приватних будинках окупається за 6-10 років”, – говорять в Держагентстві.

В ПРОЦЕСІ

Як встановити сонячну електростанцію (СЕС) в будинку і отримати “зелений тариф”? Порядок наступний. Спочатку потрібно підібрати обладнання, провести проектний розрахунок і придбати, власне, саму сонячну електростанцію (СЕС).Після треба її встановити, організувати монтаж і пусконалагоджувальні роботи.Далі власник будинку відкриває поточний рахунок в будь-якому банку, щоб туди перераховувалися кошти від продажу електроенергії за “зеленим тарифом”, і подає пакет документів в Обленерго із заявою-повідомленням, схемою станції і техпаспортами обладнання.

Потрібно організувати і облік: для цього купуємо двонаправлений лічильник і оплачуємо послуги Обленерго по влаштуванню вузла обліку. Після потрібно підписати договір купівлі-продажу електроенергії з Обленерго – і продавати електроенергію за “зеленим тарифом”.Виглядає це так: двонаправлений лічильник рахує, скільки домогосподарство спожило електроенергії, скільки віддало в мережу. Різниця оплачується за “зеленим тарифом”, і гроші в банк надходять щомісяця.

А КВАРТИРИ?

Енергією сонця починають все частіше починають користуватися і об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Цікавий досвід використання геліосистем з метою підігріву води здійснений в Рівному в 2016-м.Тут представники ОСББ “Мій дім” встановили панелі, які концентрують сонячні промені і нагрівають рідину в середині “щита”. Цей теплоносій підігріває гарячу воду для потреб ОСББ. Проект обійшовся мешканцям будинку приблизно в 600 тис. Грн.При цьому ОСББ скористалося горпрограммой 70х30, в рамках чого з місцевого бюджету відшкодовано близько 420 тис. Грн. На решту 30% свого внеску ОСББ оформив так званий теплий кредит.У підсумку, після компенсації цього держкредиту, мешканці будинку в чистому вигляді заплатили за геліосистему в межах 120 тис. Грн. Як вважають в ОСББ, економія на водопостачанні вже відчувається, а влітку може скласти близько 35%.

Джерело: segodnya.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно