Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українці заплатять податок на нерухомість з 1 липня: скільки і за що

House sitting on calculator isolated on white
 

Українцям з “зайвої” житлоплощею до кінця цього місяця прийдуть платіжки на податок на нерухомість. Гроші стягуються за кожний квадратний метр понад встановлену норму (норму визначає місцева влада). Згідно з податковим кодексом, найбільше доведеться віддати в казну за квартири, які здаються в оренду.

Отже, кому і скільки доведеться заплатити за свою нерухомість, і в яких містах українцям можна не платити за нерухоме майно.

Платити доведеться навіть за сарай і погріб

24 грудня минулого року парламентарії внесли зміни до Податкового кодексу (закон №909), згідно з яким податком обкладаються не тільки житлові квартири і будинки, але і всі господарські будівлі (сараї, гаражі, погреби, літні кухні і т.д.). До кінця наступного місяця прийдуть платіжки за 2015-й рік, платити за новими правилами українці будуть в наступному році.

Місцеві ради мають право самостійно визначити процентну ставку податку (від 0 до 3% від мінімальної зарплати (МП)) і площа нерухомості, яка не оподатковується (від 60 квадратних метрів за квартиру, від 120 – за будинок, і від 180 квадратних метрів за сумарну площу будинки і квартири).

Наприклад, Київрада прийняла рішення за кожен “зайвий” квадратний метр збирати 1% від мінімальної зарплати (12,18 гривні за 2015-й рік). Киянину, який володіє двома квартирами загальною площею 140 квадратних метрів, доведеться заплатити податок за 80 квадратів (норма для квартир в столиці – 60 квадратних метрів) – 974 гривні.

У той же час міська рада в Сумах прийняла рішення з кожного “зайвого” квадрата збирати 2% від мінзарплати (24,3 гривні). Тобто, власнику двох квартир загальною площею 140 квадратних метрів в Сумах доведеться заплатити 1948 гривень. А власник такої ж нерухомості в Одесі заплатить тільки за 20 квадратних метрів (місцева влада встановила “норму” для квартир – 120 квадратних метрів) – 486 гривень.

1% МП з кожного метра будуть стягувати в Києві, Львові, Чернівцях, Тернополі, Луцьку, Ужгороді, Черкасах, Хмельницькому, Полтаві, Херсоні, Чернігові та Миколаєві. 2% від МП – в Одесі, Дніпропетровську, Харкові, Запоріжжі та Сумах.

Якщо квартира здається в оренду, пільгова ставка оподаткування для такої нерухомості не застосовується. Згідно з даними, розміщеним на сайті Фіскальної служби, більшість місцевих рад прийняли рішення стягувати з нежитлової нерухомості (сараїв, гаражів, погребів і т.п.) 0% від мінімальної зарплати.

Відповідно до закону, житловою площею вважаються:

– житловий будинок;

– прибудова до будинку;

– квартира;

– кімната в комуналці;

– будинок на дачі;

Список нерухомості, за яку не потрібно платити податки:

– об’єкти нерухомості, що належать державі або територіальним громадам;

– об’єкти нерухомості в зонах відчуження і безумовного відселення;

– дитячі будинки сімейного типу.

– об’єкти житлової нерухомості, які належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими батьками;

– гуртожитки

– будинки промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

– будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо в сільськогосподарській діяльності;

– об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємства.

У кожному населеному пункті органи місцевої влади мають право розширити перелік об’єктів, з яких податок не стягують. Наприклад, в Києві від сплати податку звільнили житло, що належить інвалідам, членам сімей героїв Небесної сотні, учасникам АТО і членам сімей загиблих учасників АТО (але не більше одного об’єкта). А Тернопільська міськрада звільнила від податку всі релігійні організації, крім Православної Церкви Московського Патріархату.

Коли потрібно заплатити податок

До 1 липня податкова служба розішле рішення-повідомлення та квитанції із сумами податку. Заплатити потрібно не пізніше 28 серпня. У разі, якщо прийшла квитанція про сплату податку на квартиру, яку, наприклад, вже продали, або ж якщо квитанція не прийшла, але за законом нерухомість повинна обкладатися податком, потрібно звернутися до місцевого відділення Фіскальної служби.

Податок стягується раз на рік. Крім того, власникам великого житла (понад 300 квадратних метрів для квартир і 500 – для будинків) доведеться додатково заплатити 25 тисяч гривень. Наприклад, власникові квартири площею 310 квадратних метрів в Києві до 1 липня має прийти платіжка на 28 тисяч гривень. До слова, “податок за розкіш” в розмірі 25 тисяч доведеться платити і за автомобілі, які коштують більше 750 мінімальних зарплат (1 мільйон 33 тисячі гривень).

Якщо не заплатити податок до 28 серпня, податковий інспектор може в рахунок боргу накласти на частину майна у податкову заставу. Якщо податок не сплачується тривалий час, майно продають за рішенням суду. Крім того, за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність (ст. 212 ККУ).

У Фіскальної службі заявляють, податок на нерухомість існує в усіх країнах Європи. “У всіх країнах Європи і більшості країн світу цей податок існує, його платять громадяни. В Україні він сплачується до місцевого бюджету (тобто бюджет, де проживають громадяни, які володіють нерухомістю). У зв’язку з децентралізацією, реформою місцевого самоврядування, органам місцевого самоврядування надано більше повноважень”, – цитує прес-служба податкової начальника відділу Департаменту податків і зборів з фізичних осіб УКРІНФОРМ Юрія Тимощука.

Джерело: segodnya.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно