Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українці тепер можуть продавати квартири без згоди співвласників

528.jpg
 

Суди можуть санкціонувати такі угоди, якщо ті не завдають “істотної шкоди”.
Нерухомість та інше майно, що перебуває у спільному володінні, може продаватися без дозволу співвласників з невеликими частками. Так постановив Верховний суд, розглядаючи справу № 6-68цс14.

“У ньому говориться, що один з найбільших власників майна, в даному випадку, приватного будинку, може без згоди іншої особи – володіє меншою часткою в цієї нерухомості – його продати.Це не означає, що останній нічого не отримає з цього продажу – йому дістанеться сума пропорційна його частці, проте важливий сам факт угоди: нерухомість може бути продана без згоди співвласника, якщо продаж, на думку суду, що не завдає всім сторонам “істотнийшкоду “. Яку саме частку майна – який відсоток – тепер слід вважати значною і незначною, теж не ясно.Це повністю передано на розсуд судам, тобто з’явилася нова корупційна лазівка ​​”, – пояснив старший партнер адвокатської компанії” Кравець та Партнери “Ростислав Кравець.

Юристи практично не сумніваються, що переконувати суддів у своїй правоті тепер побіжать чи не всі, кому не вдавалося вмовити рідних і близьких на продаж квартир. Домашні склоки перенесуться в зали засідань.Рішення ж судів будуть дуже непередбачуваними, ще й тому, що кожен суддя буде на власний розсуд вирішувати, чи завдає угода “істотної шкоди” всім співвласникам майна чи ні. Дане поняття чітко не прописано чинним законодавством.

“Це суб’єктивний фактор. Суди приймають рішення виходячи з оцінки доказів за своїм внутрішнім переконанням, які має грунтуватися на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому вивченні наявних у справі доказів.

Власник починає піддаватися ризику суб’єктивної оцінки матеріалів справи з боку суду, що може спричинити за собою позбавлення права власності “, – прокоментував” Вістям “ситуацію керуючий партнер юрфірми” Можаєв і Партнери “Михайло Можаєв.При цьому він зазначив, що, незважаючи на те, що рішення ВСУ прийнято у спорі за нерухомість, воно стосується ще й рухомого майна.

Головна порада, який сьогодні дають юристи на випадок, якщо ваше майно захочуть продати – це постаратися максимально закріпити свої права на нього.”Власникові, який побоюється позбавлення його частини у спільному майні, я б порекомендував проживати в даному нерухомому майні самостійно або поселити туди членів своєї сім’ї”, – сказав керуючий партнер юридично-консалтингової компанії “Де-юре”Григорій Трипульський.

Джерело: ubr.ua

Возможно, Вам также будет интересно