Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українців чекають ще два етапи підвищення тарифів на комуналку

4409.jpg
 

Тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні досягнуто ринкового рівня тільки через два роки – у квітні 2017.

Про це під час виїзного засідання Комітету парламентської асамблеї НАТО з питань економіки та безпеки, яке відбулося вчора, повідомив заступник Міністра фінансів Артем Шевальов.

Зокрема, чиновник зазначив, що наступне подорожчання комунальних послуг буде в квітні наступного року, а потім – в 2017 році.

«Є дві частини цього підвищення (тарифів на ЖКП, – ред.). Це лише перший крок. Наступний буде в квітні 2016 року.Потім третя хвиля в квітні 2017 року, коли тарифи зрівняються з ринковим рівнем », – заявив заступник міністра.

Пан Шевальов також підкреслив, що необхідно знизити субсидування НАК «Нафтогазу України» на 9 млрд грн.

«Це буде серйозним полегшенням для бюджету, оскільки держава припинить фінансувати НАК« Нафтогаз ». Ми повинні скоротити субсидії «Нафтогазу» з 10 млрд в 2014 році до 1 млрд в цьому році », – підкреслив Артем Шевальов.

Нагадаємо, що Робоча група Верховної Ради заявляє про можливість зниження тарифів на газ мінімум на 10%. Про це повідомила голова Робочої групи Альона Бабак.

Крім цього, чиновниця зазначила, що враховуючи прогноз Кабінету Міністрів щодо зниження споживання природного газу населенням на 0,5 млрд кубометрів (з 14,5 млрд куб.м до 14) і зниження Нацкомісією нормативів споживання газу громадянам, які не мають приладів обліку, Робоча група розрахувала, що це дозволить зменшити споживання імпортного газу населенням на 1 млрд куб. м.

«Наша головна рекомендація, щоб Кабінет Міністрів ввів практику звітів по фактичному балансу газу, надходження і розподілу газу в Україні. Такої практики немає.Ми завжди маємо якийсь прогнозний показник, фактичних даних немає », – заявила голова Робочої групи Верховної Ради.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, з 1 квітня українцям підняли мінімальний тарифи на «блакитне» паливо в 3,3 рази до 3600 грн за тисячу кубометрів палива.Мінімальний тариф для населення встановлюється в опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня при максимальному споживанні палива в обсязі до 200 кубометрів на місяць.

Якщо ж споживач перевищить встановлені ліміти, то наступні обсяги спожитого ним газу оплачуються з розрахунку 7188 грн за тисячу кубометрів.В період міжсезоння – з 1 травня по 30 вересня – вартість природного газу складе 7188 грн за тисячу кубометрів, незалежно від обсягів споживання.

Джерело: meget.kiev.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно