Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українців навчать економити на утепленні

16023.jpg
 

Мінрегіон впритул зайнявся питанням енергоефективності будівель в Україні. Чиновники нарешті усвідомили важливість економії енергоресурсів для обігріву та охолодження будинків. Раніше них це зрозуміли багато забудовників і деякі споживачі.Залишилося, щоб нові законодавчі норми були прийняті в повному обсязі і заробили повсюдно.

Наздогнали сім років

Першим серйозним кроком на шляху до нормативного регулювання енергоефективності став новий ДБН В.2.6-31 діє до: 2016 “Теплова ізоляція будівель”.Його розробили в минулому році, імплементувати намір в 2017-му. У Мінрегіоні не приховують свого задоволення з цього питання.Як зазначив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, цей ДБН дозволить зменшити навантаження на гаманці кожної української родини. “Завдяки прийняттю цієї норми, послуги на тепло в новобудовах подешевшають на 15%.До того ж, Україна зможе додатково економити по 1 млрд грн на рік. З новою нормою ми зможемо щорічно економити близько 150 млн куб. метрів газу.Для новобудов економія енергії збільшиться на 30%, а при реконструкції будівель, побудованих за радянськими нормами – в 2,5-3 рази “, – підрахував заступник голови Мінрегіону Лев Парцхаладзе.

Зараз енергоресурси використовуються для опалення додому взимку і охолодження влітку буквально вилітають в трубу.Причому, за словами експерта ЄБРР Сергія Масличенко, якщо раніше основним споживачем енергоресурсів в Україні був промисловий сектор, то в останні роки ним став житловий сектор. “Більше третини ресурсів споживається будинками”, – розповів він.

Бажаючи знизити обсяги енергоспоживання в Україні, ЄБРР ще сім років тому почав відповідну роботу з українським урядом.Але, як підкреслив, Геннадій Зубко, держава втратила ці сім років, тому що предметна реалізація проектів почалася тільки зараз.

Першим помітним її результатом і став новий ДБН.Він, як пояснює Геннадій Зубко, об’єднує в собі розроблені в Україні стандарти по теплоізоляції будівель і європейські норми, зокрема – директиву ЕП і ЄЕС 2010/31 / ЄС “Про енергоефективність будівель” (до речі, теж прийняту ЄС ще сім років тому).

Новий і незрозумілий

У чому ж полягає інноваційність нового ДБН? За словами представників Мінрегіону і НДІ будконструкцій, які розробляли норматив, основна його цінність – комплексний підхід.”Головне, що закладено в основу нового ДБН – комплексна оцінка будівель, де нормуються витрати енергії не тільки на опалення будинку, а на споживання енергії в цілому: опалення, охолодження, вентиляцію та гаряче водопостачання”, – пояснив Лев Парцхаладзе.

Друге нововведення – нове програмне забезпечення. “Дуже важливо, що на підставі цього ДБН ми зможемо впровадити програмне забезпечення, яке дасть можливість практично всім енергоаудиторам працювати в Україні в єдиному полі, – підкреслив Геннадій Зубко.По суті, це буде якесь ПО, сумісний з системами проектування (такими як AutoCAD) і дозволить створювати корисні бази даних.Наприклад, завдяки цьому ПЗ можна буде визначати параметри і особливості виданого кожній будівлі сертифіката енергоефективності, оцінювати, чи відповідає він стандартам ЄС. Це, в свою чергу, дозволить розуміти, скільки енергії споживає цей будинок.”База даних по сертифікатах також буде доступною, буде зрозуміло, скільки енергії споживає та чи інша серія будинків і в скільки це обходиться”, – пояснив Геннадій Зубко, додавши, що для міністерства важлива відповідальність не тільки енергоаудиторів, а йвиробників будматеріалів і будівельників.

Втім, самі енергоаудитори виявилися не дуже-то задоволені новим ДБНом. “У нас є великі претензії до цього документа. Найпростіший питання: чому наша шкала енергоефективності абсолютно не збігається з європейською?”, – Обурюється керівник напрямку” Енергоменеджмент в містах “Асоціації енергоаудиторів Володимир Печерський.

Не цілком задоволені нормативом виявилися і учасники ринку. Не всім вдалося в цьому розібратися.Так, президент всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій заявив, що навіть після пояснень представників Мінрегіону і НДІ будконструкцій так і не зміг зрозуміти, чим же нова версія нормативу відрізняється від попередньої.

Тільки вперед

Проте, Мінрегіон не має наміру зупинятися і, тим більше, йти назад. Щоб новий ДБН знайшов своє практичне застосування на ринку, необхідно прийняття повного пакету законопроектів по енергоефективності, кажуть в Мінрегіоні.Цей пакет включає законопроекти №5598 “Про Фонд енергоефективності” (поданий в парламент), №1581-д “Про житлово-комунальні послуги” (готовий до другого читання), №4941 “Про енергоефективність будівель” (поданий в парламент) і №4901 “Про комерційний облік” (прийнятий в першому читанні).На радість міністра, один пакетний документ – закон “Про особливості здійснення права власності в будинку” вже прийнятий.

Як повідомив Геннадій Зубко, він має намір вже на цьому тижні внести до Верховної Ради пропозицію про те, щоб впровадити один день енергоефективності в парламенті.Очевидно, з наміром детально пояснити депутатам всіх фракцій і комітетів важливість пакету законопроектів з питань енергоефективності.

Офіційно опублікувати текст нового ДБН обіцяють протягом місяця.Після цього протягом трьох місяців норматив вступить в повну силу, хоча почати його застосовувати Геннадій Зубко радить вже зараз.Чиновники Мінрегіону повідомили, що ДБН вже пройшов громадські слухання, в яких брали участь, в тому числі, представники будринку, тому зміни в нього внести не вийде.Зате їх при необхідності ще можна внести в що знаходяться в парламенті законопроекти, які, як сподівається міністр, будуть прийняті в поточному році.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно