Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українців позбавляють пільг через “високі” доходи

8305.jpg
 

Влада пояснює скасування пільг порожнім бюджетом і радять оформляти субсидії.

Пільг позбулися близько 3 млн українців! У опалу потрапили всі, у кого щомісячний дохід більш ніж 1 710 грн. Позбавили людей 25-50% знижок на оплату житлокомпослуг, телефону, газу для опалення будинків, а також придбання дров та вугілля за зниженою ціною.

“Мені 70 років, вдова.Я все життя займалася наукою, заробила хорошу наукову пенсію – 4000 гривень, – розповідає киянка Лідія Федорівна Денисенко. – Живу в приватному будинку, який опалюється газом. Він залишився мені ще від батька.За старими тарифами за компослуги платити могла, адже маю пільги, як дитина війни, – зокрема, це знижка в 25% на оплату компослуг.

Але після підвищення вартості опалення отримала два “подарунка”: рахунки за листопад на 2000 грн і лист з Мінсоцполітики, повідомляє про те, що пільги мені тепер не покладені.Якщо я заплачу за “комуналку” без моєї пільги, доведеться жити на 30 грн в день, вистачить лише на хліб, кефір і кашу “.

У ветерана ВВВ, 87-річної Ірини Василівни Дворецької, справи ще гірші: пенсія 1722 грн (всього на 12 грн більше кабмінівської “норми”), а пільгу в 50% на “комуналку” у неї теж відібрали. “Квартира у мене всього 30 кв.м, живу одна, поки мені допомагає платити син, але невже я, колишня партизанка, не заслужила від держави пільгу? “- ображається Ірина Василівна.

ВЛАДА. Як роз’яснив нам директор департаменту держсоцдопомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, з 1 липня 2015законом передбачено, що при наданні пільг окремим категоріям пільговиків враховується їх середньомісячний сукупний дохід за попередні 6 місяців.

Якщо дохід на кожного члена сім’ї більше, ніж соціальна податкова пільга (СНЛ), а в 2015-м – це 1710 грн, право на пільгу він втрачає. З 1 січня 2016 через збільшення з вересня нинішнього року прожмінімума, СНЛ зросте до 1930 грн.

“Це норма застосовується для учасників війни, членів сімей загиблих або померлих ветеранів війни, осіб, які мають особливі та особливі трудові заслуги (Герої Радянського Союзу, Соцпраці, повні кавалери орденів Слави і Трудової Слави), жертв нацистських переслідувань,багатодітних сімей, дітей війни та ін.), – говорить Музиченко. – Збереглися пільги для інвалідів війни, учасників бойових дій, чорнобильців 1 і 2 категорії, ветеранів військової служби, МВС і їх вдів, реабілітованих осіб, інвалідів військової служби.Але ті, хто втратив право на пільги, можуть звернутися за призначенням субсидії, що в більшості випадків їм вигідніше “.

На жаль, рада чиновника прийнятний не для всіх.Якщо калькулятор субсидій на сайті Мінсоцполітики показує, що Дворецька може отримати субсидію в 450-460 грн і їй доведеться платити за компослуги всього 200-220 грн / міс., То у Денисенка ситуація набагато гірша: за законом субсидію їй призначать лише на 31,5 кв.м площі, а це не більше 300 грн.

ДУМКИ. Експерти вважають, що скасування зайвої кількості пільг – європейська практика, але латати дірки в бюджеті стоїть не за рахунок людей, а субсидії не завжди покривають розмір скасованих пільг.

“Раз ми декларуємо прагнення жити як у Європі, треба звикати до їх правилам: не можеш платити – продавай житло і купуй меншу.Я розумію, що літнім людям важко з’їхати з насидженого місця, але іншого виходу немає “, – говорить президент Украналітцентра Олександр Охріменко.

Екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко вважає, що в складних випадках людям потрібно звертатися до місцевих органів влади: “Лідії Денисенко варто звернутися в комісію пріКГГА і попросити допомоги. Якою буде ця допомога – вирішать київські чиновники”.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЗНИЖОК НЕМАЄ

Наші експерти дали ще кілька порад тим, кому без пільг складно платити за високими тарифами.

1. Оформити субсидію, звернувшись до відділення Мінсоцполітики за місцем проживання.Її зобов’язані оформити хоча б на ту частину житлоплощі і компослуг, яка відповідає соціальним нормам. Це, нагадаємо, 31,5 кв. м житлоплощі, 130 кВт * год електроенергії, 1,8 куб. м / чол. гарячої води і 2,4 куб. м / чол. холодної води, 7 куб. м газу на опалення 1 кв. м площі на місяць.У отопсезон субсидію нарахують не з моменту звернення, як зазвичай, а на 2 місяці раніше (звернувшись 17 грудня, можна отримати держдопомогу з 17 жовтня).

2.Зареєструвати у себе родичів або знайомих з низькими доходами або без доходів, наприклад, онуків, які ще навчаються в школі.Тоді, умовно кажучи, пенсія бабусі (дідуся) буде ділитися на 2-3 чоловік, збільшаться соцнорми і можна буде переоформити субсидію на більшу за розміром.

3. Тим, хто живе в приватному секторі, опалювати не весь будинок, а тільки одну кімнату, кухню та санвузол.Але для цього, можливо, доведеться переробляти систему опалення.

Джерело: segodnya.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно