Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українців змушують платити за комуналку по два рази

2648.jpg
 

Від тимчасових адміністрацій і закриттів банків почали страждати споживачі комунальних послуг.

Від тимчасових адміністрацій і закриттів банків почали страждати споживачі комунальних послуг. Як передаетБізнес.Весті, людей, які вже заплатили за ЖКГ, змушують повторно платити ЖЕКам.”На початку цього місяця оплатила комуналку в банку” Надра “, як звичайно, – наш жек завжди вимагав там платити. Але буквально через кілька днів у цьому банку ввели тимчасову адміністрацію.І мені почали дзвонити з “Київ-енерго”: кажуть, що до них мої гроші не надійшли, і погрожують відключити світло, якщо протягом трьох днів повторно не заплачу (готові дати реквізити рахунку вже в іншому банку). Тобто за одне і те ж вимагають платити двічі, це нечувано!У жеку ж від проблеми відхрещуються: мовляв, вони нічого зробити не можуть, оскільки в “Надра” вимагало платити “Київенерго”, і не хочуть нести відповідальність “, – розповіла киянка Наталія, яка мешкає на Позняках.

У заручниках опинилися сотні людей – тобто цілі будинки.Адже їхні платежі потрапили в проблемний банк “Надра” не випадково – не через те, що кожна окремо взята людина вирішив оплатити в ньому платіжку, а через те, що саме в цій фінустанові відкрило свій рахунок і збирало платежі комунальне підприємство.

“Раніше подібні випадки відбувалися з платежами у будівельників: у мене були справи, коли забудовник брав платежі за квадратні метри у Південкомбанку, а коли там ввели тимчасову адміністрацію, став вимагати від людей повторної оплати квартир – мовляв, компаніявтратила доступ до цих грошей. Тепер з подібною проблемою зіткнулися споживачі комунальних послуг, і потенційно може постраждати більше людей.Особливо, якщо Нацбанк продовжить і далі вводити все нові тимчасові адміністрації “, – зауважив у розмові з” Вест “старший партнер адвокатської компанії” Кравець та Партнери “- Ростислав Кравець.

У той же час юристи запевняють, що і жеки і “Київенерго” зловживають становищем, коли вимагають від людей повторної оплати. Громадянам радять не платити двічі. Оскільки обслуговуючий банк вибирали комунальники, а не людина, і вони повинні нести відповідальність.”Якщо жек або енергетики змінили банк, то вони повинні були заздалегідь повідомити про це людей. Або вказати реквізити нового рахунку в платіжках, або розіслати споживачам своїх послуг відповідні повідомлення, або надрукувати оголошення в ЗМІ.Заднім числом цього робити і перекладати відповідальність не можна. В даному випадку, застосовні правовідносини між кредитором і боржником, описані в Цивільному кодексі.Кредиторами в даному випадку вважаються комунальники, які надають послугу без передоплати, а боржниками – споживачі послуг, які оплачують її постфактум.Так от, якщо жек не зможе довести, що повідомив людини про зміну банку (підписи людини на бланку про доставку рекомендованого листа з повідомленням або публікації інформації в офіційному ЗМІ кшталт “Урядового кур’єра” або “Голосу України”), то відповідальність несе самекомунальник “, – прокомментіровалуправляющій партнер юрфірми” Можаєв і Партнери “Михайло Можаєв.

Що робити:

Якщо жек продовжить насідати або відключить світло, воду, людині радять захищатися.Спочатку викликати працівника комунального підприємства і скласти акт-претензію (в присутності майстра жеку та двох свідків-сусідів), а потім звернутися з нею в комунальне підприємство.Наступний крок, якщо не допоможе, – скаржитися в Держінспекцію з захисту прав споживачів. У претензії потрібно наполягати як на відновленні водопостачання, так і на покритті збитку, якщо він був. Наприклад, через відключення світла зламався генератор або холодильник.”У нашій практиці вже були комунальні суперечки, і це працювало”, – запевнив Можаев.В іншому випадку людям радять йти до правоохоронців. “Повторне вимога грошей за вже оплачену послугу – це здирництво.Тому потрібно писати заяву в прокуратуру “, – підкреслив Ростислав Кравець.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно