Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українців змусять платити за все майно

9156.jpg
 

Українців можуть зобов’язати платити більше податків з наявного у них майна. На цьому наполягає МВФ в своїх рекомендаціях українській владі, від виконання яких залежатиме виділення чергового кредитного траншу Україні.

Зокрема, Міжнародний валютний фонд пропонує звузити можливості “звільнення від сплати податків” для власників житлової нерухомості і транспортних засобів. У 2014 р в Україні було введено податок на розкіш у розмірі 25 тис. Грн.в рік, але він стягується тільки з невеликої частки наявних у країні автомобілів класу люкс. База потенційних платників може бути розширена, вважають експерти МВФ.

Автомобіль – не розкіш

Гендиректор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко розповів, що ця ініціатива навряд чи дасть очікуваний ефект.

“Спочатку був обраний досить дивний критерій для визначення рівня” елітності “авто (об’єм двигуна більше 3 л). У підсумку найсучасніші машини представницького класу якраз і не потрапили в розряд” люксових “.Пізніше вирішили прив’язати податок до вартості машини (більше 1 млн. Грн.), Що теж сумнівно, з огляду на динаміку інфляції в країні “, – зауважив він.

І звернув увагу на те, що, вводячи податок на розкіш для автомобілів, в нашій країні з 1 січня 2015 року чомусь прибрали податок на яхти, літаки, вертольоти.

“Дивовижна логіка: вертоліт не розкіш, я машина – так.І це при тому, що податок на авто важко адмініструвати. Як перевірити його оплату, якщо немає техогляду (раніше його не можна було пройти, поки на водія “висіли” борги). А ось з літаком або яхтою все просто.Не сплатив податок – тобі можуть відмовити у наданні дозволу на політ або захід у порт і т.п. “, – наводить приклади Назаренко.

Податки “зі стелі”

Партнер юридичної компанії “КПД Консалтинг” Владислав Кисіль вважає неминучим розширення бази оподаткування житлової нерухомості, тим більше в частині так званого податку на розкіш.

“Можна піти двома шляхами.Найсправедливіший: коли враховується вартість нерухомості, а не її площа. 500 кв.м. на околиці Бердичева коштують дешевше, ніж 50 кв.м. на Хрещатику, але платять за нинішньої нормі Податкового кодексу саме за нерухомість в Бердичеві.Однак, на відміну від землі, де є кадастрова вартість, для нерухомості таку базу в наших умовах неможливо створити ні за півроку, ні за рік “, – зазначив він.

Більш вірогідним він вважає активізацію наповнення Реєстру речових правдля активнішого справляння податку на нерухомість. Саме запис в ньому і є базою оподаткування, і якщо садиба там не враховано, то і податок не нараховується.

Оскільки податок на майно віднесено до місцевих зборів, то ймовірність переходу до вартісної методикою мізерна, вважає голова Асоціації фахівців банківської оцінки України Сергій Фролов.

“Саму систему, за аналогією кадастрової вартості землі, створити нескладно. У всьому світі аналоги діють.Але навіщо місцевій владі цим морочитися, якщо можна коригувати правила щороку, зменшуючи пільгову площа, нарощувати ставки, міняти категорії громадян, які звільняються від податків і т.п. Так потихеньку кількість платників і збільшиться.Рано чи пізно, але платити будуть всі “, – запевнив Фролов.

А ось віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников вважає перехід в наших умовах до вартісної методикою неможливим. “Нерухомість переоцінена, в порівнянні з доходами населення.Люди зубожіють, і на цьому тлі підвищувати податки – прямий шлях до посилення тінізації суспільства “, -убежден він.

Джерело: ubr.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно