Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українцям будуть доплачувати за неякісну комуналку

1452761112_1438840040_blocked-drains
 

Мрія мільйонів українців – змусити постачальників комунальних послуг відповідати за ледь теплі батареї або подачу води з перебоями – може стати реальністю. У Верховній Раді з’явився законопроект, який передбачає внесення зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги” в частині посилення відповідальності за надання послуг неналежної якості.

Його автор, народний депутат Євген Мураєв (позафракційний) пропонує, щоб у разі систематичного надання в неповному обсязі або поганої якості комунальних послуг постачальники платили споживачам штраф у розмірі подвійної вартості таких послуг.

Якщо врахувати, що під систематичністю автор має на увазі проколи з боку комунальників хоча б двічі на рік, можна стверджувати, що, в разі затвердження цього законопроекту, на свою частку компенсації може розраховувати практично кожен українець.

Тобто, якщо, наприклад, вам прийшов рахунок за опалення на 2 тис. грн., а це приблизно 66,6 грн. в день, то за недостатньо теплі батареї можна вимагати вернути близько 133 грн./добу. Півмісяця “економного” обігріву – і власнику квартири взагалі не доведеться платити, всю суму покриють компенсації від постачальника тепла.

У пояснювальній записці до документу автор вказує, що, незважаючи на зростання тарифів, комунальники і раніше не обтяжують себе підвищенням якості послуг. Якщо в квартири не подається вода, або є перебої з опаленням або світлом, просто провадиться перерахунок. Але він не приносить постачальникам особливих збитків, тому турбуватися про сервіс їм як і раніше немає чого. Якщо ж комунальників карати гривнею, ситуація може змінитися на краще вже найближчим часом, упевнений Мураєв.

Джерело: ubr.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно