Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українцям почнуть надсилати повідомлення при перереєстрації квартир

923
 

Міністерство юстиції України розробляє механізми інформування державними реєстраторами зацікавлених громадян, в тому числі шляхом смс і email-повідомлення, про спробу перереєстрації їх нерухомого майна, повідомив заступник міністра юстиції Павло Мороз.

“Ми розробляємо кілька способів для повідомлення реєстратором зацікавлених осіб, і способи подачі заяви (про внесення заборони на проведення реєстраційної дії). Це, швидше за все, будуть смс і email-повідомлення. Заява також буде подаватися в електронному вигляді з подальшим його наданням в паперовій формі”, – сказав він, коментуючи ухвалений Верховною Радою 6 жовтня законопроект №5067, який удосконалює механізм держреєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяження.

За словами заступника міністра, відомство активно займається розробкою підзаконних нормативних актів до документа, який вже направлений на підпис президенту.

Передбачене законопроектом обов’язкове повідомлення держреєстратором власника об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву про проведення реєстраційних дій, за його словами, дасть можливість протидіяти рейдерському захопленню на початковому етапі.

“У будь-якої зацікавленої особи буде можливість подати заяву про внесення заборони на проведення реєстраційної дії. Заборона буде діяти протягом десяти днів і цього терміну буде достатньо для звернення до суду з метою введення судової заборони на реєстраційну дію”, – пояснив Мороз.

Крім того, за його словами, законопроект посилює кримінальну відповідальність не тільки держреєстраторів, але і заявника, замовника і організатора рейдерського захоплення.

“Після вступу в силу закону винні в рейдерському захопленні особи можуть бути позбавлені волі на строк до 10 років. Також посилюється адміністративна відповідальність реєстраторів – позбавлення свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю”, – зазначив Мороз.

На його думку, норма законопроекту про взаємодію реєстраторів з реєстром судових рішень також мінімізує ризики рейдерського захоплення на підставі підроблених або не існуючих рішень суду.

Джерело: ubr.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно