Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українцям слід остерігатися новорічних афер з орендою нерухомості

2112.jpg
 

Вирішивши на новорічні свята відпочити на Прикарпатті, десятки українців орендували в горах апартаменти і внесли передоплату. Як виявилося, справжні господарі навіть не знали, що хтось здає їх житло
– Що може бути краще, ніж зустріти Новий рік у горах? – Ставить риторичне запитання 25-річна мешканка Чернівців Наталя. – Я давно мріяла провести новорічну ніч не вдома перед телевізором, а в затишному котеджі в Карпатах.І цього року вирішила нарешті здійснити задумане. Фотографії особняків, які я знайшла в Інтернеті, тільки зміцнили моє бажання побувати там.

Перш за все потрібно було забронювати котедж.Начитавшись в Інтернеті різних відгуків, ми з друзями зрозуміли одне: в кінці грудня більшість будинків, які здають в оренду за більш-менш прийнятною ціною, вже зайняті. Як правило, люди починають планувати свій відпочинок ще в листопаді.Ось і ми з друзями стали переглядати оголошення.

Наташа не стала звертатися в турфірми. Замість цього дівчина вирішила почитати оголошення в Мережі.

– Подруга сказала, що так дешевше, – пояснює Наталя. – До того ж у неї вже був досвід подібних поїздок.Одним словом, я теж стала шукати оголошення. Зробивши в пошуковій системі запит «Орендувати будинок в Карпатах», першим ділом потрапила на відомий сайт з продажу OLX. І я знайшла те, що шукала!Відразу кілька оголошень з фотографіями красивих котеджів в горах і пропозиціями броні на новорічну ніч.

– Ви зателефонували за вказаним в оголошенні номером?

– Так. Відповів на дзвінок чоловік представився Сергієм.«Змушений вас розчарувати – котедж, який ви пригледіли, уже зайнятий, – сказав Сергій. – Люди орендували його якраз на новорічну ніч. Але я можу запропонувати вам інші варіанти ». З цими словами Сергій показав мені ще кілька оголошень.Теж двоповерхові будинки в Яремче. Вартість така ж. Умови, судячи з фотографій, цілком пристойні. Зрозумівши, що ми зацікавилися, Сергій відправив мені на електронну пошту ще з десяток фотографій одного з котеджів.Знімки були зроблені з різних ракурсів, і ми, добре розглянувши пропонований нам будинок, погодилися. «31, 1 і 2 січня, – уточнив дати Сергій. – Домовилися. Зараз пришлю вам номер рахунку, і ви перерахуєте передоплату ».

У той же день Наташа перерахувала Сергію гроші.

– Ми з хлопцями планували скинутися, – продовжує Наталя. – Але перерахувати гроші потрібно було якомога раніше – Сергій сказав, що охочих зараз дуже багато і, щоб він міг комусь відмовити, йому потрібні від нас гарантії. Тому я вирішила відправити власні гроші. Після чого ми з друзями повинні були все прорахувати і розділити суму на трьох. Як тільки я зробила платіж, Сергій підтвердив, що отримав гроші. «Будинок буде за вами», – пообіцяв він. Я була спокійна – адже у мене є квитанція. Ми вже передчували нашу подорож.Думали, куди підемо, як будемо кататися на лижах. Але коли через кілька днів вирішила ще раз передзвонити Сергію, його телефон був відключений.

Я хотіла уточнити деякі деталі. Почувши, що «абонент поза зоною досяжності», вирішила, що в горах поганий зв’язок.Але за цілий день нічого не змінилося, Сергій не передзвонив. Вирішивши, що у господаря такої кількості котеджів напевно не один номер телефону, я написала в інтернет-пошуковику адресу заброньованого мною будиночка. І потрапила на оголошення на ще одному сайті.В цьому оголошенні був зовсім інший номер телефону. Недовго думаючи, я передзвонила.

Трубку взяла жінка, що представилася Галиною. Це і була власниця котеджу. От тільки ні про яке Сергія вона нічого не знала.Жінка вперше чула, що її котедж на новорічні свята вже забронювали.

– Вона явно була в шоці, – продовжує Наталя. – Я сказала, що в мене є квитанція, пояснила, на якому сайті знайшла оголошення. «Але я не розміщувала оголошення на порталі OLX!»- Обурилася Галина.

– Не розумію, як там могли опинитися фотографії мого будинку, – розповідає Галина. – Напевно, шахраї взяли їх з сайту, де я зазвичай розміщую оголошення про оренду. І просто підставили свої номери телефонів.Давно займаюся туристичним бізнесом і не хочу, щоб мене вплутували в афери.

– Ви зверталися в правоохоронні органи?

– Звичайно. Я відразу ж зателефонував у міліцію. Але мені сказали, що підстав для відкриття кримінального провадження … немає.Мовляв, якби хтось «купився» на фальшиве оголошення про оренду нашого будинку, був би потерпілий і підстава для порушення справи. А раз потерпілих поки немає кримінальної справи теж не буде. Єдине, що я можу порадити, – ретельно перевіряйте оголошення.Напишіть в інтернет-пошуковику адресу будинку, який вам сподобався, і порівняйте, чи скрізь вказані однакові телефони. Якщо ж в оголошеннях значаться різні господарі, хтось із них явно шахрай.

Власники житла радять людям знаходити міські телефони котеджів і знову-таки перевіряти інформацію.

Джерело: ibud.ua

Возможно, Вам также будет интересно