Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українцям спростили процедуру реєстрації землі.

2553.jpg
 

Українцям спростили процес реєстрації земельних ділянок.Верховна Рада 11 лютого в цілому ухвалила законопроект №1025-1 (що вносить зміни до Земельного кодексу), яким заборонила органам місцевої влади без причини відмовляти людині або організації в погодження проекту землеустрою.

Щоб відхилити документи, чиновники повинні надати вичерпний перелік недоліків кожного окремо взятого проекту. Про це передають Вести.

При цьому влада повинна надати “розумні терміни” для виправлення недоліків.Детальніше це формулювання в законопроекті не розписується, тому, що саме законодавці вклали в поняття “розумності” до кінця неясно.

Нагадаємо, що відповідно до чинної на поточний момент процедурою, проекти землеустрою на місцевому рівні приймаються Містобудівної і сільрадами. Після чого затверджуються територіальними підрозділами Держземагентства.

На думку партнера юридичної компанії “КПД Консалтинг” Владислава Кисіля, ці зміни внесуть визначеність і стабільність у відносини місцевої влади і громадян.”Раніше непоодинокими були випадки, коли проект просто повертали неузгодженим, без мотивації, що в ньому не так”, – зазначив він у розмові з “Вести”. І запевнив, що місцева влада не зможе маніпулювати причинами в своїх відмовах.”Відмовити у погодженні проекту землеустрою можна тільки у випадку, якщо не усунені недоліки, які були відзначені в попередньому ув’язненні.Не можна відмовити в погодженні проекту землеустрою з інших причин або вказати інші недоліки “, – підкреслив Владислав Кисіль.

Водночас експерт назвав зміни до Земельного кодексу “технічними”.”Вони спрощують процедуру реалізації прав громадян на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності.Однак для людей було б зручніше, щоб нарешті в законодавстві прописали автоматичний перехід права власності на землю у разі купівлі нерухомості – це важливіше “, – говорить Кисіль.

Поки людина, що купила або отримав у спадок будиночок повинен оформляти угоду в нотаріуса двічі.Один раз – як перехід права власності на нерухомість, другий – після отримання дозволів в сільраді, оформлення проекту землеустрою – на земельну ділянку.

Ще один стратегічний момент, який міг би зробити земельний ринок більш прозорим – це відкриті дані про вільні земельні ділянки та їх призначення. Але це можливо тільки після модернізації містобудівної документації.”Містобудівною кодексом з 2011 року передбачається, що всі рішення по забудові приймаються на основі генпланів територій (в яких у кожної дільниці чітко прописано призначення і висотність можливої ​​забудови) та містобудівних кадастрів.Але, на жаль, зараз генплани готові максимум для 10% територій України. А в Києві зонінг підготовлений лише для 2% територій “, – підкреслив Владислав Кисіль.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно