Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українцям в квітні прийдуть повідомлення про оплату за нерухомість, податок платити будуть майже всі

10172.jpg
 

Згідно з угодою про асоціацію з Євросоюзом, Україна зобов’язується привести своє законодавство у відповідність з європейськими нормами. І одним з найважливіших факторів повноцінного співробітництва з ЄС є введення податку на нерухоме майно громадян.

Аналогічна вимога було і в МВФ для надання кредитних коштів. За рахунок податку на нерухомість кожне українське місто зможе самостійно заробляти гроші в свій бюджет.Тобто, держава буде пропорційно виділяти кошти для областей, а на місцях цими фінансами розпорядяться відповідно до потреб. Всі податки також йтимуть безпосередньо до міського бюджету.

За рахунок податку на нерухомість українська влада планує суттєво збільшити суму фінансових коштів, в бюджеті того чи іншого міста.

У 2015 році кожна область прийняла процентну ставку з податку на нерухомість відповідно до потреб міста.Де процентну ставку встановлювали з урахуванням інтересів громадян, а десь тільки з урахуванням того, скільки коштів можна буде повернути до міського бюджету

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко відзначив, що в розвинених країнах світу, а саме в ЄС,податок на нерухомість є важливим, дозволяючи сформувати солідні місцеві бюджети.

«У нас же це, скоріше, баловство, таких грошей недостатньо навіть для зубожілого місцевої ради, а не те, що всім. Тому, він у нас як би є, але реально його немає », – пояснює експерт.

До того ж влада країни повинна створити спеціальні реєстри, які поки немає. Створити реєстр житлових приміщень займе не так вже й багато часу.Головні труднощі виникає з земельними ділянками і нежитловий нерухомістю, типу сараїв, гаражів, стоянок, господарських прибудов, і подібного.

У 2016 році до Податкового кодексу були внесені деякі зміни, які частково торкнулися і податку на нерухомість.Головне, звернути увагу на три основні пункти:

Уряд вирішив скасувати неоподатковувану пільгу. Відтепер податок повинні платити ті, у кого площа квартир перевищує 60 квадратних метрів, а будинків – 120 квадратних метрів.Тобто, уряд зробив так, що податок на нерухомість будуть платити абсолютно всі. До того ж існує додаткове податкове навантаження.Якщо площа квартири перевищує 300 квадратних метрів, а вдома – 500 квадратних метрів, то заплатити доведеться додатково 25000 гривень на рік.

Ставка податку дещо змінена. Тепер вона становить 3% від мінімальної зарплати.

Податок також поширюється на нерухоме нежитлове майно.

Якщо говорити про європейський досвід, то експерт акцентує увагу, що стосовно розміру податку навіть у ЄС є різні підходи.

«В окремих країнах податок на нерухомість розраховується як відсоток від кадастрової вартості. Для цього ведуть кадастр житла по всій країні і розраховують середні ціни по регіонах і типами житла. У цьому випадку, якщо нерухомість дорожчає, то і податки ростуть.Це дуже вигідно місцевим бюджетам. У деяких випадках, місцеві бюджети активно інвестують гроші в інфраструктури міст і районів, щоб ціни на нерухомість росли », – пояснює аналітик.

«Якщо Україна дійсно хоче бути європейською країною, то потрібно і податки на нерухомість робити як в Європі, а якщо немає, то тоді потрібно визнати, що Україна будує азіатську модель, де велика частина населення ніколи не платить податок на нерухомість», -продовжив Олександр Охрименко.

Ще одна особливість, яка стосується права власності на нерухомість. Якщо квартира площею 100 квадратних метрів приватизована на двох, то вони не будуть платити податок на нерухомість, тобто площа буде розділена на двох.

Варто звернути увагу, що податок на нерухомість не тільки поповнює міський бюджет.Є у нього і дещо інша мета, про яку розповів наш експерт:

«Крім того, що податок на нерухомість в ЄС вирішує проблему наповнення місцевих бюджетів, він вирішує і проблему стимулювання функціонування ринку вторинного житла.Податок на нерухомість – це метод економічного примусу. Якщо людина у віці залишився один у великій квартирі або будинку, то податок на нерухомість, як би стимулює подумати і продати велику квартиру або будинок і купити менше.При цьому нові сім’ї, які перебувають на стадії зростання, як раз мають можливість купити вторинне житло, і тим самим подумати про своє майбутнє.Ніхто не змушує силою літньої людини продавати свою квартиру, але податок його стимулює це робити, і тим самим йде кругообіг нерухомості.Тому, коли деякі люди, які дізнаються почому квартири в Берліні, то ставлять запитання, а чому вони дешевше київських, то тут багато в чому впливає податок на нерухомість.В Україні зробили такий незручний податок, значить, пенсіонер може жити в стометровій сталінці в центрі Києва і скаржитися, що немає грошей на життя, але при цьому він ніколи не додумається продати свою велику квартиру і купити маленьку хрущовку на околиці.

Якщо Україна вирішила зробити європейський ринок житла, то потрібно прибрати всі ці пільги і ліміти, і обкладати нерухомість з першого метра, як це прийнято в ЄС.Ось це дійсно буде економічно стимулювати перепродувати нерухомість, і тим самим збільшувати оборот вторинного ринку житла і знижувати ціни на це житло. І що важливо, наповнювати доходи місцевих бюджетів.У даній ситуації не може бути ніяких соціальних пільг. Тут все просто, не можеш платити податок, перепродувати нерухомість і плати менше »

Відзначимо, що перші платіжки для сплати даного податку, Українці отримають вже навесні.Їм нададуть 60 днів для того, щоб заплатити вказану суму, а якщо цього не буде зроблено, то уряд розробить спеціальну систему штрафів.

Джерело: meget.kiev.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно