Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українцям відкрили доступ до даних про формування комунальних тарифів

8253.jpg
 

За ухвалення проекту закону №2505а «Про особливості доступу до інформації в сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення» за основу і в ціломупроголосувало 242 депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Член комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Лев Підлісецький, доповідаючи щодо законопроекту, заявив, що він підвищить прозорість тарифів і цін, а також їх складових на послуги ЖКГ.

Депутат Юрій Левченко запропонував до законопроекту поправку про те, що норми законопроекту щодо прав споживачів на інформацію вносяться в окремі галузеві закони про відповідні послуги.«Залишаються спеціальні галузеві закони, в яких не прописані такі можливості для споживачів … Це дасть чиновникам і монополістам можливість, посилаючись на галузеві закони, відмовляти у відповідній інформації споживачам», – пояснив депутат.

Підлісецький повідомив, що поправка є важливою і не була включена в законопроект тому, що автор занадто пізно вніс її в комітет. У зв’язку з цим доповідач закликав депутатів включити поправку Левченко в законопроект.Однак за дане рішення проголосувало лише 198 депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Як наголошується в пояснювальній записці, прийняття цього законопроекту дозволяє забезпечити безперешкодне й безплатне отримання інформацією про цілий ряд даних, що стосуються цін і тарифів на ресурси, їх якості, реальних обсягів споживання та іншої інформації,наприклад, про інвестиційні програми, джерелах їх фінансування, залучених кредитах і їх цільове використання в даній галузі.

Джерело: economics.unian.net

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно