Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українцям заборонили орендувати і купувати ліси

2574.jpg
 

Прокуратура почала активно відсуджувати у місцевих органів влади (обласних, районних рад) і держпідприємств лісові ділянки.

Протягом останніх декількох тижнів Верховний суд розглянув відразу кілька суперечок про повернення державі лісових угідь (рішення винесені у справах №6-150цс14, №6-212цс14 та ін.): Більшість з них в Київській області, хоча подібні позови йдуть і в інших регіонах .

Прокуратура почала активно відсуджувати у місцевих органів влади (обласних, районних рад) і держпідприємств лісові ділянки.Протягом останніх декількох тижнів Верховний суд розглянув відразу кілька суперечок про повернення державі лісових угідь (рішення винесені у справах №6-150цс14, №6-212цс14 та ін.): Більшість з них в Київській області, хоча подібні позови йдуть і в інших регіонах .Про це передаютВесті.

“Кількість суперечок такого роду почало зростати ще в грудні 2014, а в січні-лютому їх стало особливо багато. Не тільки в столичному регіоні, але й у центральних і західних областях країни.ВСУ завжди стає на бік прокурорів – тобто держави.І його позиція абсолютно зрозуміла, і, головне, повністю відповідає чинному законодавству: якщо ліс або лісосмуга по всіх документах оформлені як лісові угіддя, то вони не можуть бути не приватизовані, не здані в оренду, і тим більше продані.Причому, повинні перебувати у державній власності, а не передаватися районним або сільським радам. Вони, як відомо, люблять віддавати їх в довгострокову оренду приватним особам чи організаціям, а то й ще гірше – продавати ім.Це протизаконно “, – зазначив у розмові з” Вест “старший партнер адвокатської компанії” Кравець та Партнери “Ростислав Кравець.

Неважливо орендуєте ви весь ліс або просто купили земельну ділянку, яка не повністю, а лише частково переростає в лісосмугу – його у вас відберуть після, відповідного, рішення ВСУ у справі.”Після того, як прокурор отримує судове рішення про те, що сільрада не має права розпоряджатися лісом, місцева влада зобов’язана розірвати всі договори, які у них є на цей рахунок з третіми особами.Неважливо, з ким вони полягали – з підприємствами або приватними особами. У ході розірвання договорів оренди або купівлі-продажу повинен застосовуватися принцип двосторонньої реституції.Простіше кажучи, сільрада зобов’язаний повернути людині або організації всю внесену ними за лісу плату (при продажу або оренді) “, роз’яснив” Вістям “ситуацію керуючий партнер юрфірми” Можаєв і Партнери “Михайло Можаєв.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно