Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українцям запропонують доплатити за квартири в недобудовах

_Npz_3
 

Українська влада має намір вирішити питання з об’єктами незавершеного будівництва кардинально. Законопроект, що прописує різні сценарії для довгобудів, може бути розглянутий у Верховній Раді вже цієї осені, повідомили в КСУ.

Три роки – і недобуд

За даними Держстату, зараз в Україні налічується понад 16 тисяч об’єктів незавершеного будівництва, з них понад 11 тисяч – будівлі.

“Найгостріше стоїть питання добудови житлових будинків, адже мова йде про сотні тисяч постраждалих інвесторів, що вклали свої нерідко останні заощадження в квартири. Безумовно, кращий спосіб – коли об’єкт передається іншому забудовнику, і вже той доводить його до розуму і вводить в експлуатацію. Але такий варіант працює не завжди. Якщо в будинку продано сто відсотків квартир, знайти охочого взятися за об’єкт вкрай складно. Розробленим КСУ законопроектом і пропонуються варіанти вирішення цього складного завдання”, – говорить віце-президент Конфедерації будівельників України Олександр Ротов.

Законопроект “Про заходи, спрямовані на вирішення проблем довгобудів” презентували громадськості ще в середині літа, текст виклали на сайті КСУ для обговорення, а за цей час було зібрано і опрацьовано багато пропозицій.

Документ прописує процедуру присудження проблемному об’єкту статусу довгобуду і наступні за цим варіанти дій.Так, статус довгобуду може бути присуджений судом, в разі, якщо об’єкт незавершеного будівництва не прийнятий протягом трьох років з дня, прописаного в договорах терміну.

Друга причина – власник або орендар ділянки, де йде будівництво, ухиляється протягом п’яти років від плати за землю. Ініціатором позову можуть бути як самі фізособи-інвестори, так і орган виконавчої влади або місцевого самоврядування.

Проблемні квартири

Якщо місцевий орган прийняв рішення про старт процедури присвоєння статусу довгобуду, для початку він повинен вивчити всі документи, потім на своєму офіційному сайті опублікувати список усіх інвесторів і внесених ними коштів. По кожному об’єкту пропонується створювати спеціальну комісію, яка буде пропонувати один з трьох варіантів.

Спочатку дається шанс добудувати об’єкт. Додатковий термін – половина початкового передбаченого проектом. Якщо забудовник не знаходить сил і засобів виконати цю вимогу, настає час судових позовів.

Тут можливо два сценарію: позов про визнання довгобудом і передача його в управління житлово-будівельному кооперативу, створеного інвесторами або ж позов про визнання довгобудом з подальшим продажем з аукціону.

Обидва варіанти мають свої мінуси, визнають експерти.

Джерело: ubr.ua

, , , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно