Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українцям змінили правила розділу нерухомості при розлученні

1_5255115d03a015255115d03a3f
 

Українським подружжю спростили процедуру розділу недобудованих будинків. Розглядаючи справу №6-47цс16, Верховний суд прирівняв недобудови до готової нерухомості, і дав можливість чоловікові або дружині через суд запускати його в експлуатацію.

“Під час шлюборозлучного процесу і розділу майна подружжя, що володіє недобудованим будинком, часто вдавалося до такої виверту: не вводили фактично добудовану нерухомість в експлуатацію, не підключали її до води і світла. Тільки для того, щоб її в суді не могли поділити між подружжям і відповідно виділити належні за законом частини. У кращому випадку таке майно визнавалося будматеріалом. Таку можливість дає людям чинне законодавство. Але ВСУ в вищезгаданій постанові надає другій половині можливість через суд домогтися розділу об’єкта незавершеного будівництва з визнанням права власності на частину такого об’єкта”, – пояснив ситуацію старший партнер адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.

Цілком очевидно, що рішення Верховного суду винесено на захист права того чоловіка або дружини, який не є співвласником квадратних метрів із виділеними частками.

“Для чоловіка, який є забудовником відповідно до дозвільних документів і який умисно не вводить будинок в експлуатацію з метою уникнення розділу такого будинку, позиція ВСУ однозначно не на його користь. Обравши правову позицію, викладену в зазначеному рішенні суду, другий з подружжя обійде таку бездіяльність першого чоловіка, і, таким чином, зможе придбати можливість оформити за собою всі права на належну йому de jure частину нерухомого майна”, – підтвердив керуючий партнер АО “Клочков і партнери” Володимир Клочков.

Юристи підтверджують – подружжя-домовласники досить активно користувалися вищеописаним прийомом.

“Причому, велика частина будівельних об’єктів реально могла бути закінчена, проте в експлуатацію не здана і право власності не зареєстровано”, – сказав Клочков.

Хоча зауважив, що нерідко реєстрація зведених будинків затягувалася ще через бюрократичну тяганину, а також через введення в Україні рік тому податку на нерухомість.

“З моменту реєстрації права власності на житловий будинок, його власники набувають статусу платника податку на нерухомість із подальшими обов’язками оплачувати такий податок. Аби не допустити платити податок, забудовники навмисно не здають в експлуатацію вже побудовані будинки, залишаючись власниками будівельних матеріалів”, – уточнив Клочков.

Юристи вважають, що постанова ВСУ у справі №6-47цс16 дасть поштовх новим реєстраціям нерухомості за рахунок так званої складової нововведення. І чекають нової хвилі позовів із цього приводу.

Джерело: ubr.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно