Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

“Укрпошта” має намір тепломодернізіровать свою нерухомість

16644.jpg
 

Зміст всього портфеля об’єктів обходиться в 320 млн грн на рік.
“Укрпошта” спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) розпочала проект по енергореабілітаціі компанії. Про це повідомив директор з управління нерухомістю та інфраструктурою ПАТ “Укрпошта” Дмитро Сенниченко на своїй сторінці в Facebook.

“Укрпошта успадкувала портфель нерухомості з 5,5 тисячі одиниць різношерстих об’єктів загальною площею 1,3 млн кв. М. Ще 7,5 тис. Об’єктів ми орендуємо.Активи амортизовані на 80%, і тільки прямі витрати на їх утримання становлять близько 320 млн грн на рік “, – повідомив Сенниченко.

За його словами, на оплату електроенергії компанія витрачає 80 млн грн, ще по 60 млн грн – на оренду приміщень і централізоване опалення, 40 млн грн – на вугілля, дрова, газ та ін.До того ж, в результаті корпоратизації, “Укрпошта” стала платником податку на нерухомість, а це ще 20 млн грн на рік.Як зазначив Сенниченко, оскільки і ціни на комунальні послуги, і енергоносії, і податок на нерухомість мають тенденцію до зростання, “Укрпошта” ставить за мету побудувати систему ефективного управління активами нерухомості.

“Якщо порівнювати спожиті гігакалорії на квадратний метр, то наша компанія одна з найбільш енергоефективних. Однак співробітники і відвідувачі часто мерзнуть взимку в недогріти приміщеннях, і задихаються влітку в них же.Тому, за підтримки ЄБРР, ми почали проект по енергореабілітаціі компанії “, – повідомив Дмитро Сенниченко.

Як розповів старший радник ЄБРР в Східній Європі і Кавказі Антон Усов, банк зацікавлений у співпраці з “Укрпоштою” і зараз проходить етап передпроектної підготовки.”Ця робота, як правило, здійснюється із залученням міжнародних консультантів і фінансується з фондів техдопомоги на грантовій основі”, – пояснив Усов.

Яка сума в цілому буде залучена під тепломодернізацію всього портфеля нерухомості, стане відомо лише після повноцінного дослідження. На першому етапі буде проведено аналіз кожного об’єкта і запропоновані варіанти рішень.Потім будуть здійснені фінансові розрахунки, які покажуть окупність тих чи інших проектів енергомодернізації, а також змін в системі енергоменеджменту. “Ми погодили з ЄБРР техзавдання і вони залучили зовнішнього консультанта.Після обстеження нам будуть запропоновані інженерні рішення, наприклад, де залишатися на централізованому опаленні, а де є сенс перейти на автономне.Після загального аналізу та фінансових розрахунків, ми будемо подавати окремі проекти на фінансування енергомодернізації “, – розповів Сенниченко.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно