Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Уряд України готується запровадити програму компенсації витрат на утеплення житла

3446.jpg
 

Як вже відомо, уряд всерйоз задумалося про зниження витрат енергоресурсів з боку населення. І одним з напрямків на шляху до цього є програма утеплення будинків та придбання енергозберігаючих котлів для житла. Чиновники запевняють у готовності компенсувати частину витрат на зазначені потреби.

Давайте розглянемо пропозицію уряду докладніше. Так, кожна українська сім’я може розраховувати на компенсацію витрат на придбання будівельних матеріалів для утеплення свого житла, а також котлів, що працюють на твердому паливі та лічильників.Передбачається, що 30% від розміру зроблених витрат буде відшкодовувати держбюджету. При цьому максимальна сума компенсації не перевищуватиме 10 тис. Грн. з розрахунку на одну одиницю житла.

Передбачена компенсація частини витрат і для ОСББ.У цьому випадку сума компенсації буде досягати відразу до 40% від витрат по утепленню, але не більше ніж 10 тис. грн. на кожну квартиру.

На думку деяких аналітиків, Україна вперше за 25 років змогла розробити механізм субсидування, який ефективно використовується в багатьох країнах Європи.Починалося все з програми підтримки українців, які згодні скоротити споживання природного газу за рахунок використання котлів на твердому паливі.Переконавшись в ефективності роботи програми було прийнято рішення про розробку механізму компенсації витрат на утеплення житла.

Кредит на утеплення житла буде видаватися відразу трьома банками – державним «Ощадбанком» та комерційними «Укргазбанком», «Укрексімбанк». Поки ознайомитися з умовами програми не можна, але чиновники запевняють, що вони будуть практично ідентичні програмі компенсації витрат на придбання котлів. Кредитування здійснюватиметься на строк 36 місяців під 25% річних.при цьому сума кредиту, яку може отримати громадянин становить від 1 до 30 тис. грн. Також доведеться провести одноразовий платіж, який становить 3% від суми кредиту.

Сама схема виділення частини грошей з державного бюджету виглядає наступним чином.Першим ділом громадянин обирає в магазині котел або матеріали для утеплення, потім надає в банк пакет документів, у тому числі і рахунок з магазину. Далі отримує дозвіл банку на отримання кредиту, оплачує 10% від вартості покупки і чекає компенсації.У середньому, гроші надходять на рахунок громадянина через 5 тижнів.

Переваги котлів на твердому паливі оцінили багато власників будинків. Якщо вибрати дорогий котел вартістю від 20 тисяч гривень, то можна помітити суттєву економію вже в перший рік.Деякі моделі котлів тривалого горіння здатні заощадити до 30% витрат у порівнянні з газовими котлами.

Джерело: en-ua.com

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно