Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Уряд затвердив порядок переведення дачних та садових будинків у житлові

4199.jpg
 

Переклад дачних та садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, в житлові будинки здійснюється безкоштовно органами місцевого самоврядування, з якими відповідні дачні поселення і садівничі товариства пов’язані адміністративно аботериторіально.

Це закріплено постановою Кабінету міністрів №321 від 29 квітня 2015 року, яким затверджено порядок переведення дачних та садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, в житлові.

Для перекладу дачного або садового будинку в житловий, власник подає до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради, а в разі, якщо такий виконавчий орган не створено – сільському голові – заява.

До заяви додаються копія документа про право власності на дачний або садовий будинок, при наявності співвласників – їх письмову згоду на переклад такого будинку в житловий, звіт про проведення технічного огляду будинку з висновком про його відповідність державнимбудівельним нормам.

Технічний огляд дачного або садового будинку проводиться без застосування обладнання для визначення характеристик конструкцій та виконання вишукувальних робіт на підставі укладеного договору суб’єкта господарювання, у якого працює один або більшевідповідальних виконавців окремих видів робіт, пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію.

За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного або садового будинку в житловий будинок або про відмову в такому перекладі.

Ухвалення рішення про відмову в перекладі дачного або садового будинку в житловий будинок допускається при наявності хоча б однієї з таких підстав: неподання необхідних документів виявлення в поданих документах недостовірних відомостей; встановленняневідповідності дачного або садового будинку вимогам державних будівельних норм

Місцева рада у триденний строк з дня прийняття рішення про переведення дачних та садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, в житлові будинки видає абонаправляє власнику рекомендованим листом з описом вкладення рішення про переведення дачного або садового будинку в житловий будинок із зазначенням його адреси. Рішення про відмову направляється в перекладі разом з поданими документами.

Рішення про переведення є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, визначеному законодавством.

У разі відмови в перекладі дачного або садового будинку в житловий будинок власник має право повторно подати документи після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.

Як повідомлялося, наприкінці січня 2015 президент України Петро Порошенко підписав закон №92-VIII “Про внесення змін до закону України” Про регулювання містобудівної діяльності “щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, споруджених бездозволу на виконання будівельних робіт “.

Джерело: interfax.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно