Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Урядовий законопроект про обіг сільгоспземель опублікують протягом двох місяців

16852.jpg
 

Розробка урядового законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення на фінальній стадії і протягом двох місяців він буде опублікований.
Про це повідомив директор департаменту землеустрою, використання та охорони земель Госгеокадастра Олександр Краснолуцький. “Законопроект обговорюється з фахівцями і офіційно ще не опублікований. Концепція є, зараз питання в деталях.Ми на завершальній стадії і це питання двох місяців.Далі законопроект буде опублікований на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства, узгоджуватися з міністерствами і відомствами і до 1 липня винесемо його на розгляд уряду “, – сказав він на прес-конференції в п’ятницю.

За його словами, передбачається, що придбати землі може виключно держава, територіальні громади та громадяни України, а обмеження на концентрацію сільгоспземель в одних руках складе 200 га.”У разі якщо громадянин успадкував земельну ділянку або хтось йому подарував і площа перевищує 200 га, у нього є рік на відчуження. Якщо він цього не зробить, то за рішенням суду ділянка перейде у власність держави”, – підкреслив директор департаменту.

А.Краснолуцький зазначив, що проектом закону передбачено захист від спекуляцій на ринку, зокрема, якщо протягом перших 3-х років з моменту покупки земельної ділянки її будуть відчужувати, власник повинен буде заплатити державне мито на рівні 50% віднормативно-грошової оцінки цієї ділянки.”У законопроекті встановлено обов’язок нового власника земельної ділянки, який купив землю, яка знаходиться в оренді, переукласти договір на той самий строк і на тих же умовах, що були і з попереднім власником”, – додав чиновник.

Урядовим законопроектом передбачається, що землі державної і комунальної власності будуть продаватися на земельних електронних торгах.Громадяни зможуть робити вибір: або підписувати безпосередньо договору про продаж землі, або ж брати участь в торгах.

Також для підтримки молодих фермерів планується передбачити, що при купівлі земельної ділянки їм надається розстрочка платежу за куплений земельну ділянку.

Джерело: interfax.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно