Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В гармонії з природою: сучасний одноповерховий будинок в Польщі

18719.jpg
 

У багатьох європейських країнах проводяться архітектурні конкурси, мета яких – пошук нових концепцій приватного житла. Один з них під назвою «Будинок майбутнього» відбувся в Польщі, проект, звідки ми і представляємо.
Історія будівництва одноповерхового будинку в Польщі

Для будівництва цього одноповерхового будинку була обрана ділянка в 0,12 га в районі котеджної забудови. Мета проектного рішення – забезпечити зв’язок будинку з природою і одночасно створити в ньому максимум затишку.

Загальна площа: 218,6 м2

Площа ділянки: 1,225 м2

Проект: JEMS architekci

Архітектурний образ одноповерхового будинку

В архітектурі будинку використані класичні принципи побудови та об’ємного рішення. План одноповерхового будинку нагадує квадрат.Центр будинку виконаний у формі дворівневого циліндра. Він грає роль комунікаційного елемента і своєрідного акумулятора тепла. У ньому розміщені санвузли, камін, інженерні мережі, резервуар дощової води, централь кондиціонерів і тепловий насос.

У зовнішніх стінах «сердечника» запроектовані вікна, що дають приміщень верхнє світло. Його масивна внутрішня частина, де знаходиться камін, одночасно служить стіною денної зони будинку.

Планування одноповерхового будинку в Польщі

Зовнішня частина «сердечника» є елементом інтер’єру, що відокремлює кухню від вітальні. Там приховані кухонні та вентиляційні мережі.У зоні спалень цей елемент виконаний у вигляді шафи, доступного з боку коридору-вбиральні. З нього можна потрапити в усі спальні і ванні кімнати, а також в господарське приміщення.

Три спальні оточують «циліндр» з півночі і південного сходу.Уздовж їх зовнішніх стін запроектовані «кубики» гардеробних і робочих місць. У денний частини будинку «кубики» перетворюються в сервант, приміщення для силового блоку вбудованої системи пиловидалення, а зовні – в комору для садових меблів.

Приміщення вітальні – це спільний простір, що укладає в собі їдальню, фрагмент кухні і хол. В кутку між їдальнею і групою м’яких меблів розташований екран домашнього кінотеатру, який добре видно з обох частин денної зони будинку.

У будинку передбачено два господарських приміщення. Одне з них, розташоване біля кухні, і одночасно служить тамбуром, який з’єднує будинок з навісом для автомобілів. Воно призначене для кухонного начиння і силового блоку вбудованого пилососа.У приміщенні біля спальні знаходяться пральня та домашня майстерня.

Особливості внутрішніх приміщень одноповерхового будинку

Житлові кімнати одноповерхового будинку можна з’єднати, відкривши звукоізолюючі перегородки.Таким чином в інтер’єрах можна створити анфіладний фрагменти.

Це дозволяє, наприклад, функціонально об’єднати кімнати дітей для спільних ігор, відкрити дитячу в кімнату батьків, коли дитина мала і потребує догляду, з’єднати кабінет зі спальнею і денною зоною.Кожна з досить великих кімнат доступна не тільки через анфіладу, а й незалежно, через обхідний коридор «сердечника».

Інженерія одноповерхового будинку

Будинок запроектований так, що його мікроклімат формується природним шляхом, з мінімальними витратами енергії.Вигідне використання фізичних властивостей матеріалів, сонячного світла, контроль припливу і акумуляція тепла і холоду, продумана схема природного циркуляції повітря і захисту від вітру покликані замінити енергоємні інженерні системи.

Автоматичне оснащення зведено до необхідного мінімуму і лише підтримує традиційні рішення. Інженерні системи будинку є доповненням до енергозберігаючих архітектурних рішень.

Джерело: superdom.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно