Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В ОАЕ розробили сонячну облицювання для будинків і хмарочосів

18144.jpg
 

Кольорове скло Kromatix, здалеку відрізнити від дизайнерських елементів будівлі, дозволяє покрити сонячними панелями цілу будівлю і коштує ненабагато дорожче традиційних аналогів.
Високотехнологічна архітектура з кожним роком знаходить все більш ефективні способи використання сонячної енергії.А виробники сонячних панелей пропонують нові дизайнерські рішення, які перетворюють їх з громіздкої конструкції на даху в елемент декору будівлі.

Компанія Emirates Insolaire представила кольорові сонячні панелі Kromatix з фотогальванічного скла.«Новий матеріал набагато красивіше того, що традиційно використовують для сонячних панелей. Їх дуже легко встановлювати, і вони виробляють енергію, а не поглинають її.При цьому, коштують не дорожче своїх “негарних” аналогів і окупаються дуже швидко », – пояснив керуючий партнер компанії Рафік Ханбалі.

Здалеку кольорові панелі зовсім не відрізняються від облицювальної плитки будівлі.І тільки поблизу, під певним кутом можна розглянути, що насправді це сонячні батареї. Компанії Avancis, Solibro і SunPower вже почали використовувати кольорове скло Emirates Insolaire у власному виробництві.

Кольорове скло можна інтегрувати майже в будь-сонячні панелі. На сайті Emirates Insolaire є докладна таблиця, яка враховує специфіку всіх батарей і вказує, наскільки знижується їх еффектівностьв залежності від обраного кольору скла (в середньому це 10-15%).

«Дуже цікавий ефект можна спостерігати на прикладі Міжнародної школи Копенгагена, всі стіни якої облицьовані кольоровими фотоелектричними модулями з кристалічного кремнію. Будівля стоїть на березі моря, але у відображенні ми можемо побачити тільки його вікна.Панелі на стінах повністю поглинають світло, не залишаючи навіть відблисків на воді », – розповів Ханбалі.

Схоже, Emirates Insolaire вдалося знайти ідеальний баланс між естетикою, ціною і ефективністю.Вартість матеріалів $ 50-70 за квадратний метр, тобто, в готовому вигляді одна сонячна панель обійдеться в $ 81-94. Для середнього домоволодіння достатньо потужності в 330 Вт, а значить, електроенергія буде коштувати 24-28 ¢ / Вт.У США установка кольорових панелей потужністю 5,5 кВт окупиться приблизно за 1,5 року. При цьому, якщо кольорове скло стане по-справжньому популярним і виробник отримає замовлень більше, ніж на 1 ГВт, то собівартість матеріалів стане ще нижче.

Джерело: hightech.fm

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно