Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні дорожчає оренда квартир

2726.jpg
 

В Україні дорожчає оренда квартир. При цьому в столиці попит на орендоване житло падає.

В Україні дорожчає оренда квартир. При цьому в столиці попит на орендоване житло падає. Через різкого стрибка курсу валют в цьому році власники квартир все частіше в розмові з ріелторами говорять про бажання збільшити вартість оренди.Про це розповів президент Союзу фахівців нерухомості Олександр Рубанов.

“Такі заяви характерні для власників житла економ і бізнес-класу. При тому, що минулого року вони перейшли на розрахунки оренди в гривні”, – зазначив Рубанов.

За даними Асоціації професійних управляючих нерухомістю, на початку 2014 року частка власників квартир, які прив’язували ціни оренди до курсу валют, становила 95%, проте до кінця року вона вже була на рівні 25%.Аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький зазначає, що частина власників квартир у Києві вже підвищили ціну.

“У першу чергу, це стосується житла, вартість оренди якого починалася від 5 тис. Грн.Тут підвищення з початку року сталося в середньому на 1-1,5 тис. Грн “, – говорить Костецький. При цьому він додає, велика частина квартиронаймачів поставилися до цього з розумінням, а деякі орендарі самі висловили бажання платити більше за оренду.

“Обвал гривні веде до підвищення споживчих цін. Для деяких здача житла в оренду є єдиним доходом. Тому, в найближчому майбутньому тенденція щодо підвищення ставок оренди посилиться”, – пояснив Костецький. В елітному сегменті ситуація дещо інша.Традиційно, тут ставки оренди фіксуються у валюті. У ріелторської компанії “Бізнес Реал Груп” відзначають, що власники почали переглядати ціни, коли долар досяг позначки в 16 грн, і знизили її в два рази.Враховуючи, що з початку року курс долара виріс в два рази, у гривні вартість оренди елітного житла залишилася на рівні 2014 року.

У Союзі фахівців нерухомості все ж зазначають, що передумов для збільшення вартості оренди на ринку житла економ і бізнес-сегменту немає.

“Попит скоротився у зв’язку зі зниженням ділової активності, а також зниженням кількості трудових мігрантів, які знімали житло в Києві. При цьому кількість пропозицій квартир збільшилася.Власники квартир зняли їх з продажу і намагаються здати в оренду “, – пояснює Рубанов.

За його словами, масового перегляду ставок оренди в бік збільшення не буде, так як в цьому випадку квартиронаймач попросту з’їде.

На сьогодні, за даними ріелторської компанії “Консультаційний центр нерухомості”, вартість оренди однокімнатної квартири в спальному районі починається від 4 тис. Грн, а в центрі столиці – від 6 тис. Грн.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно