Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні дозволили реєстрацію земельних ділянок по документації, оформленій до 2013 року

4337.jpg
 

6 червня набув чинності закон, що дозволяє реєстрацію земельних ділянок по документації, оформленій до 2013 року. Про його особливості – Роман Мекшун, виконавчий директор компанії “ЮМДЖІ ПРОЕКТ”.

З 6 червня набув чинності закон №418-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування земельних ділянок та їх державної реєстрації на підставі документації із землеустрою, розробленої до 2013 року”.Тепер кадастровий номер можна отримати на підставі розробленої до 1 січня 2013 технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку.

Особливістю цієї документації є те, що вона була скасована як вид саме з 1 січня 2013 року.І той, хто тоді не встиг присвоїти кадастровий номер (техдокументація розроблялася в основному для таких потреб), був змушений ще раз витратитися на розробку іншої землевпорядної документації або здатися, закинувши раптом став нікому не потрібним документподалі.

Через два з половиною роки законодавець вирішив врегулювати це питання, дозволивши реєстрацію земельних ділянок у Державному земельному кадастрі власникам скасованої документації.

Думаю, що висловлю загальну думку, якщо скажу: новий закон був украй потрібен в 2013 році, коли тисячі замовників та виконавців робіт не знали, що робити з уже виконаної землевпорядною документацією, раптово опинилася поза законом.Тепер же їм скористаються ті деякі, хто більше двох років не згадував про питання оформлення земельних ділянок.

Та й скористатися можливостями, що відкрилися зможуть далеко не всі.Адже прийняте нововведення стосується тільки тієї технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, яка розроблена на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або місцевогосамоврядування про передачу ділянки у власність або оренду. Але ж до 2013 року була і техдокументація, яка розроблялася без таких рішень – вона стосувалася земельних ділянок з державними актами і договорами оренди, і рішення держорганів там не було потрібно.Власники та орендарі з такою документацією на руках присвоїти кадастровий номер, на жаль, не зможуть.

Джерело: business/v-ukraine-razreshili-registraciju-zemelnyh-uchastkov-po-dokument-297973/?supdated_new=1433756552 © delo.ua

Джерело: delo.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно