Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні хочуть модернізувати державні житлові програми

4444.jpg
 

Мінрегіон планує модернізувати державні житлові програми, зокрема, програму молодіжного кредитування і програму «Доступне житло», щоб вивести ринок із стану стагнації.

Про це в четвер на брифінгу заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Роман Абрамовський, додавши, що очікуваний розмір фінансування модернізованих програм з державного бюджету очікується нарівні до 1 млрд грн.

За його словами, Мінрегіон розраховує погодити нові умови кредитування за зазначеними програмами до можливого внесення змін до державного бюджету 2015 з метою забезпечення фінансування вже цього року.

Заступник міністра зазначив, що основною метою модернізації житлових програм є зменшення їх впливу на витратну частину держбюджету.

«Головним аспектом є те, щоб ці програми надавали найменший вплив на державний бюджет і його витратну частину», – заявив Абрамовский, уточнивши, що в сьогоднішніх економічних реаліях наявні умови кредитування за житловими програми неактуальні.

Так, процентну кредитну ставку за програмою молодіжного кредитування в процесі модернізації планується підняти на рівень до 10%, при цьому для сімей з дітьми буде передбачено зменшення кредитної ставки, яка буде диференціюватися залежно відкількості дітей.

«Ми плануємо вийти приблизно на 10% кредитування, при цьому ми передбачимо пільги для сімей, в яких є один або більше дітей», – сказав заступник міністра, зазначивши, що кредитування під 3%, яке було раніше, більше неможливо, враховуючи стан фінансових ринків .

Крім того, він не виключає можливості погашення до 30% тіла кредиту за рахунок державних коштів.

«Ми не хочемо влазити в тіло кредиту і надавати додаткові пільги щодо часткового погашення тіла кредиту за рахунок державного бюджету, але можливо доведеться це зробити в частині, яка не перевищуватиме 30%», – зазначив Абрамовский, пояснивши це тим, щокошти, інвестовані в будівництво, повертаються до держбюджету приблизно в розмірі саме 30%.

Основним нововведенням у програмі «Доступне житло» стане можливість погашення до 50% тіла кредиту за рахунок держави для учасників АТО, а також для переселенців з Донбасу.

«Що стосується програми« Доступне житло », її ми хочемо зробити корисною для фінансування придбання житла для учасників АТО, а також для переселенців, де б ми могли варіювати державну підтримку в районі 50% максимум», – заявив Абрамовский.

При цьому заступник міністра впевнений, що програми з погашення частини відсотка по кредиту вкрай затратні для держави, враховуючи непередбачуваність курсової різниці, і будуть зупинені.

Як повідомляв УНІАН, у лютому голова Комітету Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики і спорту Артур Палатний зазначив, що з січня 2014 програма пільгового житлового кредитування молоді, що діяла з 1998 року, фактично пересталапрацювати через відсутність фінансування з держбюджету. За його словами, поряд з економічною кризою та ситуацією на сході неможливість вирішення житлового питання серед молоді змушує її залишати країну.

Крім того, в травні 2015 Мінрегіон на підставі аудиту, проведеного Рахунковою палатою України, запропонував зупинити укладання нових договорів за програмою часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами комерційних банків для молоді на будівництво тапридбання житла через відсутність коштів.

Джерело: economics.unian.net

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно