Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні хочуть по-новому перевіряти лічильники

1453300721_poverka
 

Знімати показання лічильників води незабаром будуть за новою схемою. На офіційному сайті Міністерства економічного розвитку (МЕРТ) виставлено на громадське обговорення проект наказу про затвердження нової методики повірки лічильників. Головне нововведення, яке пропонують чиновники – перевіряти прилади на місці, а не в спеціальних лабораторіях, як це робиться зараз.

Аналізуючи регуляторний вплив даного документа на ринок, автори проекту, зокрема, відзначають: згідно з чинним законодавством, лічильники води в Україні підлягають періодичній повірці, налаштуванню після ремонту, а також позаплановим перевіркам інспекторів.

При цьому в МЕРТ звертаються метрологічні і перевірочні лабораторії з проханням дозволити їм роботи без демонтажу приладів, на місці їх експлуатації. Вся справа в грошах. За даними ДП “Укрметртестстандарт”, вартість робіт із демонтажу та монтажу лічильника води становить в середньому 280 грн.

За рахунок цього загальна вартість повірки на місці експлуатації становить 134,5 грн., А в спеціалізованій лабораторії – 335,4 грн.

Перевірити прилади на місці можна і зараз, і користувачі при першій же можливості намагаються вибрати саме таку послугу. Скажімо, без демонтажу в минулому році було перевірено 97,5 тис. лічильників, а в лабораторіях – 29,5 тис. Але проблема в тому, що на сьогоднішній день в Україні немає затвердженої методики повірки лічильників на місці, так що інспектори проводять роботи на свій страх і ризик.

Як підрахували чиновники, на створення національного стандарту, який буде містити методику повірки потрібно близько 25-30 тис. грн. Загальні витрати на впровадження нових правил складуть 3,7 млн. грн.

За даними МЕРТ, дані регуляторний акт, в разі його прийняття, торкнеться діяльності 27 підприємств. При цьому на придбання обладнання, його сервісне обслуговування і навчання персоналу кожне витратить 140 тис. грн.

Українцям обіцяють поліпшення сервісу: вони зможуть бути впевнені в точності повірки на місці, а також заощадити на платежах за демонтаж і установку приладів. Але не виключено, що, витративши на впровадження нових правил, перевіряючі захочуть перекласти частину витрат на плечі споживачів і підвищать розцінки на самі роботи. Крім того, невеликим лабораторіям такі інвестиції можуть виявитися не по кишені, що загрожує монополізацією ринку.

Джерело: ubr.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно