Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні хочуть скасувати дотації комунальних тарифів з бюджету

4381.jpg
 

У законопроекті йдеться, що встановлення цін на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається.

Кабінет міністрів вніс на розгляд Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг» (№2029а), який передбачає повну відмову від дотування з бюджету тарифів на житлово-комунальні послуги.

Законопроектом, текст якого розміщений на сайті ВР, передбачено внести зміни до Закону «Про житлово-комунальні послуги», відповідно до якого встановлення цін / тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їхвиробництво не допускається.

Також із закону пропонується вилучити норму про те, що в судовому порядку можуть вирішуватися питання відшкодування втрат підприємств, що пов’язані із затвердженням цін / тарифів на ЖКП нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

З чинного закону пропонується вилучити норми про те, що витрати на відшкодування втрат підприємств, пов’язаних із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, який позбавляє можливості отримання прибутку, фінансуються за рахунок коштіввідповідного місцевого бюджету.

Крім того, передбачається виключення норми про те, що встановлення цін / тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво без відповідного відшкодування не допускається і може бути оскаржено в суді.

Також уряд пропонує внести зміни до Закону «Про теплопостачання», відповідно до якого тарифи повинні враховувати собівартість теплоенергії та забезпечувати рентабельність суб’єкта господарювання.Пропонується вилучити норму про те, що у випадку, якщо тимчасово тариф на теплоенергію встановлений нижче її собівартості з урахуванням граничного рівня рентабельності, орган, який встановив цей тариф, повинен передбачити механізми компенсації цієї різниці в порядку,встановленому законодавством.

Джерело: unian.net

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно