Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні на дорогах побудують коридори для диких тварин

18286.jpg
 

Спеціальні коридори на автодорогах дозволять зберегти популяцію диких тварин в умовах інтенсифікації дорожнього будівництва в Україні.
В Україні побудують на дорогах спеціальні коридори для диких тварин.

Над створенням спеціальних мостів – екодук – працюють екологи та учасники проекту Transgreen, який фінансується фондами Євросоюзу за допомогою проекту Interreg – Дунайської транснаціональної програми для підтримки дружніх до довкілля та безпечнихтранспортних систем, передає WWF в Україні.

Спеціальні коридори на автодорогах дозволять зберегти популяцію диких тварин в умовах інтенсифікації дорожнього будівництва в Україні.

В рамках проекту Transgreen до створення безпечної для навколишнього середовища транспортної системи в Карпатському регіоні будуть залучені пов’язані з плануванням великих інфраструктурних об’єктів організації і представники природоохоронної галузі.Передбачається, що екодук розмістять в ареоле мешкання тварин, що вимирають – рисі і бурого ведмедя, яких залишилося в Україні 200 і 220 особин відповідно.

“Пріоритетом проекту буде підтримка безперешкодних екологічних коридорів, які забезпечують вільне пересування видів, що піддаються найбільшому впливу від авто і залізничних шляхів: великих хижаків (бурих ведмедів, вовків, рисей) і деяких видівтравоїдних, – зазначають автори проекту.- Представники державних та обласних адміністрацій, міжнародні організації, дослідницькі центри та університети, автодорожні і залізничні компанії, екологічні організації, які мають знання та досвід, можливості та повноваження для виробленняконкретних рішень, будуть працювати над зменшенням впливу на навколишнє середовище і дизайном доцільних «зелених» елементів інфраструктури “.

Зараз будівництво спеціальних мостів для переходу диких тварин розглядається на чотирьох пілотних об’єктах, а саме: автодоріг Міклош (Угорщина) – Кошице (Словаччина) – Ужгород (Україна), Тиргу Муреш – Яси (Румунія), автодороги Бескиди (Чехія – Словаччина).В рамках проекту буде розроблено ряд стандартів інтегрованого планування інфрастуктурні об’єктів і проводитися заходи з лобіювання включення цих стандартів в якості інструментів державної політики в країнах регіону.

Перші переходи для диких тварин були побудовані в 1950-х роках у Франції і згодом поширилися по всьому світу: від Австралії до Північної Європи.Найбільше екодук в Нідерландах – понад 600, також в цій країні знаходиться найдовший у світі міст для тварин, протяжність якого становить 800 метрів.

Джерело: unian.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно