Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні продовжують дорожчати будматеріали

3113.jpg
 

Завищені ціни на будматеріали все частіше змушують українців відмовлятися від ремонтів.

“Хоча долар поки стоїть на місці, ціни все одно лізуть вгору, – каже киянин Олександр Приступенко. Він купує в одному з будівельних гіпермаркетів лінолеум для коридору і паркетну дошку в спальню. – Ремонт робити дуже дорого.Одна справа купити будматеріали. А ще треба за роботу заплатити. Наприклад, щоб поклеїти шпалери в кімнаті, майстру потрібно заплатити стільки ж, скільки коштують ті ж шпалери “.

За словами Приступенко, суттєво подорожчали фарба, ламінат, паркетна дошка та плитка.

“Ми завершили ремонт у ванній, – розповідає Олександр. – Ще торік це б обійшлося в 15 тисяч гривень, а зараз за неї віддав 28. Переплатив майже вдвічі “.

Зросли ціни як на загальнобудівельні матеріали – цемент, бетон, цегла, так і оздоблювальні – клей, шпаклівка, гіпсокартон, шпалери, ковролін, плитку, паркет, ламінат, лінолеум.

“Більшість моїх знайомих, які планували відремонтувати будинок до Великодня, відмовляються від ремонтів через завищені цін на будматеріали, – пояснює киянин. – А я ремонт робити повинен, тому купили квартиру в новобудові.В’їхати не можемо, тому що всі як після будівельників залишилося. Треба приводити в порядок. За ті гроші, які вже вклали в будівництво і ремонт, зараз могли б на вторинному ринку купити квартиру більшу і з євроремонтом “.

Лучанка Анастасія Хмелевська торгує шпалерами і фарбою. З трьох точок по місту залишила одну – на центральному ринку.

“Перед Великоднем у мене завжди урожайний місяць був, а тепер продажі впали вдвічі, – каже Анастасія Володимирівна.- Ремонтів люди не роблять, тому що немає за що. На товар, який завезла, коли долар був по 38, повинен спускати ціну, щоб відобразити хоча б те, що вклала. За новий товар вже три тижні не їду. Ще до Великодня кілька торги будуть, а потім до осені мертвий сезон “.

Хмелевська продавця звільнила, торгує сама.

“Ціни зросли на 40-50 відсотків, на деяку групу товарів – майже вдвічі, – пояснює Анастасія. – Люди беруть два відра фарби і ще торгуються. Звикли, що на ринку 5-10 гривень спускають “.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно