Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні різко подорожчало будівництво житла

Egal ob Eigenheim oder Bürohochhaus: Bauträger, Bauunternehmer und Bauherren können die umfassende Kompetenz des TÜV Rheinland auf dem Gebiet der Bautechnik nutzen. Die Experten des Dienstleisters sorgen als Sicherheitskoordinator für Sicherheit  auf der Baustelle und überwachen die Qualität im Haus- und Wohnungsbau . Foto: TÜV Rheinland
 

Будівництво житла в Україні дорожчає з кожним днем. Так, згідно з даними Мінрегіону, середня вартість 1 квадратного метра квартир з урахуванням ПДВ станом на 1 липня становила 8,568 тис. грн., що на 9,15% більше рівня попереднього кварталу.

Чиновники розраховують опосередковану вартість будівництва житла на підставі усередненої структури його вартості і даних щодо зміни цін виробників промпродукції.

Відзначимо, що темпи подорожчання будівельних робіт у 2 кварталі виявилися високим за останній рік – попередній сильний стрибок стався ще в 1 кварталі 2015-го. Тоді середня собівартість 1 кв. м. житла підскочила на 15,09%.

При цьому до кінця 2015 року темпи подорожчання робіт знизилися до нуля – Мінрегіон пояснив це незначною зміною вартісних складових будівництва.

Найсильніше будівництво житла подорожчало в Чернігівській, Миколаївській та Житомирській областях – на 9,95%, 9,63% і 9,38% відповідно. Повільніше всього розцінки росли в Рівненській (+ 8,61%), Полтавській (+ 8,74%) і Одеській (+ 8,94%) областях.

При цьому абсолютним лідером за розцінками на будівництво житла є столиця – в Києві 1 кв. м. квартири коштує 10,081 тис. грн. Дорого обходиться зведення житла і в Донецькій (9,054 тис. грн.) І Харківській (9,04 тис. грн.) областях.

Найдешевше квартири в Кіровоградському регіоні (7,363 тис. грн.), На Закарпатті (7,479 тис. грн.) І Житомирській обл. (7,544 тис. грн./кв.м).

Джерело: ubr.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно