Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні розробляють нові державні будівельні норми

7476.jpg
 

Предметом обговорення між вченими, представниками органів місцевого самоврядування, архітекторами та забудовниками було оновлення державних будівельних норм, що стосуються планування та забудови територій.

Директор державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “Діпромісто” імені Ю.М. Білоконя Іван Шпилевський повідомив присутнім про підготовку проекту ДБН “Планування і забудова територій”.Важливо, що в проекті документа враховані питання забудови не тільки населених пунктів, але і територій за їх межами.

Зазначений ГСН повинен замінити собою шість діючих державних будівельних норм, у тому числі і ДБН 360-92 “Містобудування.Планування і забудова міських і сільських поселень “, яким Україна керувалася в питаннях проектування нових і реконструкції існуючих міських і сільських поселень останні 23 роки.

При підготовці будівельних норм “Планування і забудова територій” були враховані світовий досвід Німеччини, Угорщини, Польщі, США, а також прибалтійських країн, а до його розробки були залучені 12 науково-дослідних інститутів.

Найближчим часом проект буде оприлюднений на сайті Інституту, а також направлені в Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Під час обговорення виконавчий директор КСУ Віталій Грусевич відзначив необхідність урахування у проекті тенденцій розвитку України в напрямку дерегуляції та децентралізації.Це передбачає надання органам місцевого самоврядування широкого спектра повноважень з регулювання питань життєдіяльності суспільства, а об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку – права приймати рішення в інтересах мешканців будинків, якими вонистворені.

Учасники зустрічі домовилися про необхідність ґрунтовного розгляду всіх положень ДБН з метою виходу якісних і сучасних будівельних норм.Відповідні обговорення будуть проводитися кожен четвер о 16 годині в приміщенні міжнародного виставкового конференц-центру Києва “Український дім”. Наступна зустріч запланована на 19 листопада.До цього часу КСУ ознайомить своїх членів з текстом документа для отримання конструктивних пропозицій до нього.

Джерело: newbud.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно