Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні скоро скасують радянські держстандарти

7562.jpg
 

Крім того, поступово будуть уніфіковані з Техстандарт ЄС більш 30000 стандартів ДСТУ. Україна переходить на міжнародні норми стандартизації та регламентації нехарчових товарів. Це частина Угоди про асоціацію з ЄС.

Перехід на міжнародні стандарти – це відмова від їх національної прихильності. Різні вимоги до продукції в кожній країні породжують технічні бар’єри між ними. Зараз ми на шляху зняття цих бар’єрів.А саме поняття “гармонізація зі стандартами ЄС” слід сприймати не інакше як модернізацію, якої потребують багато українських виробництва.

Скільки ГОСТ доведеться скасовувати, сказати неможливо, приблизно – десятки тисяч, пишуть “Вести”.Справа в тому, що немає єдиного електронного каталогу стандартів, він якраз створюється в цьому році.

Паралельно з відміною ГОСТ буде проходити інший процес – ДСТУ продовжать гармонізувати з Техстандарт ЄС. Займаються цим ще з початку 1990-х, але вкрай повільно.За 2015 гармонізувати вдасться 1,5 тисячі стандартів. У 2016 році планується стільки ж. Угода про асоціацію передбачає, що гармонізації повинні бути піддані близько 3,5 тисячі стандартів.

Підприємствам, які будуть переходити на міжнародні стандарти, доведеться модернізувати виробництво, що добре для споживача. Але є заковика. Кожен підприємець має право вибирати, яким стандартам він хоче відповідати.В Україні можна випускати продукцію з позначенням як ДСТУ, так і ТУ (технічні умови, які підприємство пише під себе).

Перехід на європейські техстандарти – один з основних кроків до полегшення життя українських експортерів, а саме укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA).Це дозволить всім українським підприємствам, які будуть відповідати новим стандартам, вільно експортувати свою продукцію в Європу.

Джерело: newbud.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно