Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні створять фонд орендного житла

pravilno-snyat-kvartiru
 

Розмови про створення фонду орендного житла в Україні ведуться вже не перший рік. Обговорювалися різні схеми, аж до оренди квартири з можливістю подальшого викупу. Проект закону “Про орендне житло”, підготовлений Міністерством регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства, розставив крапки над “і”.

Що таке орендне житло?

Згідно з проектом закону, орендне житло – це житло, розташоване в орендному будинку.

Формуватися фонд орендного житла буде як за рахунок будинків, побудованих і введених не більше 3 років тому, так і шляхом будівництва нових орендних будинків або реконструкції будівель саме під орендні будинки.

Будуватися таке житло може за рахунок державних і місцевих бюджетів, а також за рахунок коштів приватних юридичних і фізичних осіб.

При цьому варто також відзначити, що площа нежитлових приміщень в орендному будинку не може перевищувати 20% від загальної площі такого будинку. При цьому такі квартири можуть бути обладнані меблями, побутовою технікою тощо.

Орендні “плюшки”

Зацікавлювати компанії в будівництві орендного житла, згідно з документом, планують шляхом надання певних пільг. Так, земельну ділянку для будівництва та експлуатації такого житла з земель державної та комунальної власності буде надаватися безкоштовно і в постійне користування. А самого замовника будівництва звільнять від сплати пайового внеску на розвиток інфраструктури населеного пункту.

При цьому ст. 3 законопроекту в якійсь мірі виключає можливість маніпуляцій із орендним житлом. Так, зміна статусу орендного будинку, переобладнання такого житла в нежитлові приміщення не допускається. При цьому виключити орендний будинок із реєстру орендного житла можна не раніше ніж через 10 років після його внесення до цього реєстру.

“Ні” продажу

Якщо раніше ще обговорювалися варіанти реалізації держпрограми орендного житла з правом подальшого його викупу орендарем, то в тексті оприлюдненого документа чітко вказано, що орендне житло може використовуватися виключно для передачі йогов оренду і не може бути передано у власність орендаря. Не можуть бути передані у власність та нежитлові і додаткові приміщення в такому будинку.

Облік орендних квартир і процедура знімання

Вести облік орендного житла будуть місцеві органи влади, вносячи всі відомості до спеціального реєстру, доступ до якого буде відкрито.

Процедура знімання буде проходити в такий спосіб: власник або управитель орендного будинку розміщає в місцевих друкованих ЗМІ та на своєму веб-сайті оголошення про намір передати житло в оренду з усіма основними характеристиками. І далі, в порядку черговості надходження заяв, власник будинку буде укладати вже договір оренди.

При цьому не менше 10% загальної кількості житлових приміщень в орендних будинках повинно здаватися громадянам, які перебувають на обліку і потребують поліпшення житлових умов. Варто відзначити один нюанс – орендувати таке житло не зможуть іноземні громадяни та особи без громадянства.

Що стосується зміни вартості орендної плати, то в законопроекті чітко прописано “не частіше ніж один раз на рік”. При цьому власник або управитель будинку повинен повідомити про це орендаря в письмовій формі не пізніше ніж за один місяць до вступу в силу зміни вартості, надавши обґрунтування.

Очікування

Як очікується, передбачені пільги інвесторам для будівництва орендного житла будуть стимулювати зростання обсягів житлового будівництва та залучення коштів в будівельну галузь і в цілому в економіку країни.

При цьому в документі “Аналіз регуляторного впливу” зазначається, що під час будівництва 1,5 млн. кв. м житла при середній площі квартири в 40 кв. м близько 37,5 тисяч сімей зможуть поліпшити свої житлові умови.

До слова, в Німеччині частка орендного житла становить 60% загального житлового фонду, в США і Великобританії – близько 30%, Франції і Швейцарії – 40% і 70% відповідно.

Джерело: delo.ua

, , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно